içinde

Birleşik Krallık, DeFi Vergilendirmesiyle İlgili Yetkililerden Görüş İstiyor Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Birleşik Krallık hükümeti, merkeziyetsiz finans (DeFi) faaliyetlerinin vergilendirilmesi konusunda yatırımcılardan, profesyonellerden ve şirketlerden görüş istedi.

Birleşik Krallık’tan DeFi Adımı

Birleşik Krallık hükümeti, merkeziyetsiz finans (DeFi) faaliyetlerinin vergilendirilmesi konusunda yatırımcılardan, profesyonellerden ve şirketlerden görüş istediğini belirtti.

Salı günü yapılan bir duyuruya göre, hükümet özellikle kripto varlık kredilerinin vergilendirilmesi ve staking hakkında araştırma yapmak istiyor. Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Hükümet, bu faaliyette bulunan vergi mükellefleri için idari yüklerin ve maliyetlerin azaltılıp azaltılamayacağını, vergi muamelesinin ilgili işlemlerin altında yatan ekonomiyle daha iyi uyumlu hale getirilip getirilemeyeceğini araştırmakla ilgileniyor.

Konuyla ilgili görüşlerinin aktarmak isteyenlerin 31 Ağustos’a kadar bunu yapmaları gerekiyor.

Ayrıca hatırlatacak olursak, geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık hükümeti, UST’nin çöküşünün ardından stablecoin’lerin denetlenmesi için Merkez Bankasına daha fazla yetki vermek istediğini belirtmişti. Birleşik Krallık hükümeti, finansal istikrara zarar gelmemesi için ek güvenlik önlemleri alacağını, bu bağlamda, merkez bankasına daha fazla güç vermek istediğini aktarmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nexo, Vauld’u Satın Almak İstiyor Webilginç Kripto Para Haber

İngiltere Merkez Bankası: Kripto Paraların Ele Alınması Gerek Webilginç Kripto Para Haber