içinde

Bitcoin 21.000 Dolara Düştü, Coinbase İş Gücünün Yüzde 18’ini işten çıkardı

BİTCOİN HABERLERİ
BİTCOİN HABERLERİ

Bitcoin 68.000 dolara yaklaştığı geçen Kasım ayından bu yana yaklaşık 47.000 dolar düşüşle 21.000 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin GÜNCEL FİYAT

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

Kripto borsası Coinbase gibi önde gelen şirketler, tüm yıl boyunca agresif bir şekilde işe alım yaptıktan sonra işten çıkarmalara yöneldi. İş gücünün yaklaşık yüzde 18’ini azaltmayı hedefleyen Coinbase, temelde bu yıl elde ettiği işe alım kazançlarını geri alıyor.

İşten çıkarılanlar en az 14 hafta kıdem tazminatı alacak , kadrolu çalışanlar ilk yıldan sonra çalıştıkları her yıl için ek iki hafta daha alacaklar.

CEO Brian Armstrong, çalışanlara yaptığı bir duyuruda , “10 yılı aşkın bir ekonomik patlamanın ardından bir resesyona giriyor gibiyiz” dedi . “Bir durgunluk başka bir kripto kışına yol açabilir ve uzun bir süre devam edebilir. Geçmiş kripto kışlarında, ticaret geliri (en büyük gelir kaynağımız) önemli ölçüde azaldı…

İşi herhangi bir ortamda yürütebilmek için her zaman en kötüsünü planlıyoruz. ” Armstrong ayrıca çalışanlarına, şirketin çok hızlı büyüdüğünü ve kripto kışlarından kurtulmak için (geçmişte dördünü idare ettiler) zayıflamaları ve maliyetleri daha iyi yönetmeleri gerektiğini itiraf etti.

Bu, kripto bankası Celsius’un geçtiğimiz Pazar günü yaptığı açıklamada , para çekme işlemlerini geçici olarak donduracağını, sadece fonları olmadığına dair korkuları ateşleyeceğini ve kripto para borsası Crypto.com’un yüzde 5’ini çıkaracağını duyurmasının hemen ardından geldi . iş gücü (yaklaşık 260 çalışan).

Bu arada Dow, CNBC’ye göre 700 puan düşüşle “bir yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesine” düştü ve S&P 500 ve Nasdaq kompoziti de dalışlarına devam etti. Tüm bunlara ek olarak, Federal Rezerv faiz oranlarını (beklenen yarı yerine) bir yüzde puanının dörtte üçü kadar artırdı .

LPL Financial baş piyasa stratejisti Ryan Detrick, “Fed’in burada çok sıkı bir iğnesi var ve bence yatırımcılar ve genel olarak piyasa, Fed’in bunu yapabileceğine dair güvenini büyük ölçüde kaybediyor” dedi. CNBC’ye söyledi . Bu arada, kripto dünyasının kripto para birimlerinin borsayı neden bu kadar yakından takip ettiğine ve gerilemenin gelecek için ne anlama geldiğine dair birçok teorisi var.

Castle Island Ventures’ın genel ortağı ve Coin Metrics’in kurucu ortağı Nic Carter, birkaç hafta önce Terra çöküşünün ardından Reason’a, yatırımcıların düşüşler sırasında portföylerindeki riski yönetmeye çalıştıklarını söyledi . “Bitcoin, küresel olarak, her yerde 7/24 sattığı için tasfiye etmek için harika bir varlık” dedi. “B itcoin sadece risk varlıklarının geniş çaplı satışına katılıyor… para sistemindeki sıkılaşmanın bir sonucu.”

Bloomberg köşe yazarı Matt Levine gibi diğerleri, kriptonun “gerçek finansal sisteme girmeye başladığını iddia ediyor. Bazı geleneksel yatırımcıların da kriptoları var; kriptoları düşerse normal şeyler satmak zorunda kalabilirler. Bazı kamu şirketleri kriptoya maruz kalıyor. (çünkü onlar kripto borsaları , çünkü kripto varlıklarını kaldıraçları var vb.), bu yüzden kripto düştüğünde sıkıcı eski endeks fonunuz düşebilir.”

Yine de diğerleri, kripto çöküşünün ortasındaki şeffaflık gibi gümüş astarlara işaret ediyor:

Ve aldatıcı adamların ve ayrım gözetmeyen yatırımcıların “ayıklanması” için, döngüsel olan ve tamamen kötü olmayan bir şey:

Konvansiyonel finansın, krizler sırasında kripto ekosisteminin yapamadığı şekilde hükümetin geri dönüşü olduğu gerçeğinin yanı sıra:
Geçen hafta Austin’deki Consensus kripto konferansında, yatırımcı Mike Novogratz, kriptonun yurtdışındaki havaleleri idare etmedeki devam eden başarısına ve geçen ay Terra ile yaşanan dramadan sonra algoritmik stabilcoinler söz konusu olduğunda çok daha dikkatli olunacağına işaret ederek yükseliş iyimserliği yayıyor ( daha fazla bunun üzerine burada ). Novogratz, Ekim’in veya dördüncü çeyreğin, bitcoin toparlanması ve kripto para biriminin ayrıldığına dair işaretler görebileceğimiz ve hisse senetlerini bu kadar yakından takip etmeyi bırakabileceğimiz zaman olduğunu düşündüğünü belirtti.

Bu arada, Coinbase rakibi ve büyük kripto borsası Binance , görünüşe göre fazla bir darbe almadı ve 2.000’den fazla açık pozisyon için işe aldığını bildirdi. Dün Vice ve The New York Times’ta kendisi hakkında iki kritik yazı (ve kurucusunun “özgürlükçü” “serbest konuşma” felsefesi) yazan kripto borsası Kraken, ayrıca 500’den fazla açık rol için işe aldığını da bildirdi . Şirketin misyona yeniden odaklanmasından memnun olmayan çalışanlar, Kraken’in CEO’su, a la Basecamp ve Coinbase tarafından kendilerine sunulan satın almaları almayı seçerse, belki de doldurulması gereken daha fazla rol olacaktır .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

WhatsApp

Whatsapp’tan Rahatsız Etme Özelliği !

elon-doge

Son Dakika ! Elon Musk, Dogecoin’i (DOGE) Teşvik Ettiği İçin 258 Milyar Dolarlık Davayla Çarpıldı