içinde

Bitcoin Alım Satımında Bazı İpuçları ve Püf Noktalarından Sekizi

Her türlü yatırımın arkasındaki ana fikir, düşükten alıp yüksekten satmaktır. Ancak, bunun görünmüş olduğu kadar rahat olmadığını kabul edeceksiniz.

Nedeni fazlaca basit, oldukça sayıda faktör piyasayı etkiliyor.

Muhtemelen bugünlerde bunun en iyi örneği kripto para piyasasıdır. Bu mevzunun ne kadar popüler bulunduğunu bilmeyen yoktur. Dışarıdaki her kriptonun kendine has özellikleriyle beraber geldiği söylenmelidir. Bunlar arasındaki temel ayrım, açıkçası, fiyatlarıdır.

Hemen derhal tüm bunlar uçucu olsa da, bazılarının öbürlerinden daha uçucu olduğu söylenmelidir. Bu nedenle, dilediğiniz kadar hızlı faydalar elde etmeyi bekleyemezsiniz. Bazı insanların bununla ilgili temel problemi, hepsinde aynı gelişme oranını beklemeleridir.
Dışarıdaki her bir kripto hakkındaki konuşmak oldukça uzun süreceğinden, bunlardan sadece birine, Bitcoin’e odaklanmak istiyoruz. Bunun şimdiye kadar piyasaya çıkan ilk kripto para birimi ve en değerlisi olduğu biliniyor. Bu nedenle, yatırımcıların esas olarak bununla ilgilenmesi fazlaca mantıklı.

Ancak birçoğu, Bitcoin’in bereketli bir halde nasıl takas edileceği sorusuna müsait bir cevap bulamıyor . Bu mevzuda yardımcı olabilecek birtakım ipuçlarına bir göz atalım.

Mütevazi başlangıçlar
Yeni başlayanlara vermek istediğimiz ilk ve en mühim ipucu minik başlamaktır. Yeni başlayanların bunu yapmak zorunda olmasının nedeni, piyasadaki bütün hareketlerden tam olarak haberdar olmamalarıdır. Bu nedenle, başlangıçta çok para yatırmak, o parayı kolayca yitirmek anlamına gelebilir.

Elbette, pek fazlaca yeni başlamış olan, piyasa hakkında duydukları hikayeler tarafınca teşvik edilebilir. Bu hikayelere direnmeleri gerekiyor. Bu hikayeler genellikle bu pazarın ne kadar kazançlı olduğu ve ne kadar para kazanılabileceği hakkındadır, ancak çoğu birinin karşılaşabileceği tüm riskleri anlatmaz.

En bariz olanı, yeni başlayanlar için oldukça hızlı olabilen oynaklıktır. Kesin olmak gerekirse, büyük bir artışa yada mühim bir düşüşe neden olan bütün eğilimleri takip edemezler. Tüm bu nedenlerden dolayı, gidilecek yol mütevazi bir başlangıçtır.

Strateji Oluştur
Ardından, müessir bir strateji oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu belirtmek isteriz. Doğal olarak, yeni başlayanlar bunu anında meydana getirecek deneyimden yoksundur. Bu nedenle, olası olan en minik yatırımları yapmalı ve sonucunda nasıl sonuçlanacağını görmelidirler.

Zamanla, bu pazarda bir stratejiye haiz olmanın önemini görecekler. Verimli bir yatırım olmadan, bu yatırımlardan olumlu bir netice beklemenin hiçbir yolu yoktur. Bir stratejinin bütün yönleri, olası olan en iyi sonucu üretme amacına sahip olacaktır. Her biri dikkat gerektirir.

Neyse ki, artık ilk adımları atmanıza destek olabilecek fazlaca sayıda çevrimiçi öğreticimiz var. Yine de bunlara oldukça fazla güvenmeyin, zira oradaki her strateji benzersiz yönlerden derlenmiştir. Bu eğitici videoları izlemeniz gerekirken, bunların çoğunu kendi başınıza bulmaya çalışın.

Gerçekçi Hedefler Belirleme
Tahmin edebileceğiniz benzer biçimde, yatırım mutlaka elde edebilecekleriniz mevzusunda realist olmak çok mühim bir husustur. Orada henüz tüccar olmayanları yanlış haber veren birçok öykü görebiliriz. Yeni başlayanlar çoğu zaman ne bekleyeceklerini bilmezler ve bunlara inanırlar.

Gerçek oldukça farklı. Bazı realist hedefler belirlemelisiniz. Doğal olarak bu, oldukça fazla uzun vadeli hedef belirlemeniz gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, birçok küçük hedef bulmanızı tavsiye ederiz. Bunu yaparak tek tek elde edebilirsiniz ki bu çok daha mantıklı bir yaklaşımdır.

Bu hedeflerin rastgele olması gerektiğini düşünmeyin. Bunu düşündüğünüzde, bu rastgele hedeflere yetişme şansınız minimumdur. Bu yüzden piyasada yapmış olduğunuz her hareketten realist hedefler düşünerek başlamalısınız. Bunun çok daha iyi bir yaklaşım olduğunu göreceksiniz.

Risk yönetimi
Risk yönetimi ne olursa olsun size verebileceğimiz en mühim tavsiyelerden biridir. Bir düşünün, bu tür bir yatırımın bütün risklerini anlamanın önemini esasen açıkladık. Tüm bu riskleri kavramak ve bu bilgiyi iyi kullanmak risk yönetimi olarak adlandırılır.

Örneğin, kendinize izleyeceğiniz birkaç sınırlama koymanız önemlidir. Bunlardan biri, günde ne kadar yatırım yapabileceğiniz konusunda bir sınır koymak olabilir. Bunların her birine ne kadar ayırabileceğinizi anlamanın mutlak bir mecburiyet olduğundan bahsetmiyorum bile.

Neyse ki, bu süreçleri otomatikleştirerek yardımcı olabilecek birçok ticaret platformu var. Bu biçimde, bu hareketler ve sınırlamalar, çevrimiçi olmasanız bile otomatik olarak yapılabilir. Platformların size sunabileceği bu olanaklara ne olursa olsun göz atın ve bunlardan en iyi şekilde yararlanın.

Güvenli E-Cüzdan
Yapacağınız ilk hareketlerden biri bir e-cüzdan seçmektir. Doğru bir karar vermenin ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız. E-cüzdanlar, bütün varlıklarınızı saklayacağınız ve arzu ettiğiniz şeklinde kullanacağınız yazılımlardır. Olası hataları en aza indirmek için yeni başlayanlara en basitlerini kullanmalarını öneririz.

Daha deneyimli olduklarında daha kompleks olanları rahatlıkla kullanabilirler. Bunlar sadece Bitcoin’inizi burada depolamak için önemli değil, bununla beraber lüzumlu güvenliği ve rahat erişimi de sağlamalıdır. Temel olarak, haiz oldukları işlevlerin sayısı kalitelerini yansıtmaz.

BTC ve diğer dijital para birimleri ile alakalı hemen hemen her şeyde olduğu şeklinde, önünüzde sayısız seçenek var. Yani, potansiyel dolandırıcılık için çok yer var. Bu yüzden kullanmak dilediğiniz kişi hakkındaki her zaman kendinizi bilgilendirmelisiniz. Bu kararda çabuk etmemek önemlidir.

Trendleri Takip Edin
Bitcoins oradaki en sıcak mevzular içinde olduğundan, fazlaca sayıda sitenin onları takip etmesi şaşırtıcı değil. Bunları takip etmenin bu pazarda başarıya başlamaya iyi mi destek olabileceği hakkında oldukca az şey biliniyor. Doğal olarak bu, öğrendiğiniz her birini takip etmenin doğru yol olduğu anlamına gelmez.

Bunun yerine, lüzumlu inanılırlığa ve güvenilir bilgiye sahip olanları tercih edin. Finansal haberlerin piyasayı nasıl etkileyebileceğini idrak etmek, her tüccar için son derece önemlidir. Bunlara dikkat etmeyenler genellikle tam bir resme sahip olmazlar.

Hal bu şekilde olunca büyük bir hasılat sağlayabilecek fırsatların büyük bir çoğunluğunu kaçırma ihtimali devasa yükseklikte olabiliyor. Böyle bir şansı kaçırmanın büyük bir hata olduğu mevzusunda herkes hemfikiriz. Bu nedenle, güvenilir ve emin web siteleri ve dergiler hakkında bilgi edinin ve onlardan haberdar olun.

Uyanık olmak
Bitcoin, diğer tüm yatırımlardan çok daha güvenilir bir çözüm olsa da, her zaman tetikte olmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Kripto işlemlerinin geri döndürülemez olduğu gerçeğinden yararlanmak isteyen birçok dolandırıcı var. Bir kez hamle yaptın mı, geri dönüşü yok.

Siber suçluların bu günlerde çok daha yetenekli hale geldiğinden ve kripto dünyasının eskisi kadar güvenilir olmadığından bahsetmiyorum bile. Bu nedenle, yalnızca fena amaçlı yazılımdan koruma yazılımı tarafından tamamen korunan cihazları kullanmanın bir öncelik olduğuna inanıyoruz. Neyse ki, güvenebileceğiniz birçoğu var.

Bu dijital varlıkları ele almak laf konusu olduğunda, herhangi bir tüccarın her vakit alternatifleri olması gerektiğine inanıyoruz. Dolayısıyla çeşitlilik ana emniyet faktörüdür, bunu hiç unutmayın. Bunun yanı sıra, varlıklarınızı yönetmenin uygun yollarını bulmak oldukca önemlidir. Uyanık olmadan, birçok sıkıntı ortaya çıkabilir.

Ticaret Botları
Son olarak, tecim botları kavramına ışık tutmak istiyoruz. Kolaylıkla bu piyasada yapacağınız en iyi hamlelerden biri olabilirler. Yine de, bu tarz şeyleri mühim bir bilgi olmadan kullanmak genellikle büyük bir hatadır. Bu nedenle, yeni başlayanların bu tarz şeyleri kullanmasını önermeyiz.

Onlarla ilgili bir sonraki şey, onları dikkatlice seçmektir. Son birkaç yılda oldukça popüler hale geldiler ve aralarından seçim yapabileceğiniz oldukca sayıda var. Bu yüzden her zaman hayal edebileceğiniz kadar ciddi olabilecek bir hata yapma olasılığı vardır.

Bu nedenle, sahip olduğunuz bütün seçenekler ile alakalı kendinizi bilgilendirdiğinizden ve neler bekleyebileceğinizi bildiğinizden emin olun. Muhtemelen kendinizi onlar hakkında bilgilendirmenin en iyi yolu, onları esasen uzun süreden beri kullanan biriyle konuşmaktır. Değilse, çevrimiçi olarak bulunabilecek siteler veya dergiler şeklinde birtakım literatüre bakın.

Sonuç olarak
Bitcoin geniş bir mevzu olduğu için ve tam olarak idrak etmek her zaman mümkün olmadığından, en mühim ipuçlarına ve püf noktalarına odaklanmak şarttır. Burada, oradaki en önemlilerinden kimilerine göz atabilirsiniz. Hepsi her durumda ilgili olmayacaktır. Anahtar, her sıkıntı için en iyi çözümü bulmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

2019’da ICO’ların Büyük Çöküşü Gibi,NFT’ler de aynı durumda NFT Analiz

Metamask Artık Cep Telefonunuzu Donanım Cüzdanına Dönüştürmenizi Sağlıyor