içinde

Bitcoin (BTC) Düştü, 160 Bine Yakın Yatırımcı Tasfiye Edildi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Güne sert düşüşlerle başlayan kripto para piyasalarının toplam hacmi 1,042 trilyon dolar düzeyinde seyrediyor. Bitcoin (BTC) 22.000 dolar bandında hareket ederken, onu takip eden başka kripto para üniteleri düşüş gösteriyor.

Gündemdeki Ethereum (ETH) Merge üzere hareketliliklerin olmasıyla birçok yatırımcı üst istikametli hareket beklese de yaşanan düşüş ile birlikte tasfiyeler artışa geçti.

Bitcoin (BTC) Düşüşü Sonrası 552 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Son 24 saatte 522 milyon dolar tasfiye olurken, bu tasfiyelerin 347 milyon doları haberin yazım saatindeki 4 saat içerisinde gerçekleşti.

Altcoin’ler de birçok çift haneli olmak üzere daha kıymetli yüzdelerle kayıplar yaşadı. Cardano, Solana, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu, Avalanche ve Polygon, saatler içinde kıymetlerinin yüzde 15’i kadarını kaybetti.

En fazla tasfiye Okex borsası üzerinde gerçekleşti. Okex’te 244 milyon dolarlık süreç gerçekleşirken, Binance 135 milyon dolar en çok tasfiye yapılan ikinci borsa oldu. Üçüncü borsa FTX’de ise 57 milyon dolarlık tasfiye süreci gerçekleştirildi.

Tasfiyelerin yüzde 88.96’sı long konumlarda yaşanırken, long süreç ölçüsü 490 milyon dolara yaklaştı. Long süreçler, Okex’te 235 milyon dolar ile yüzde 96.11 hisse aldı. Binance’de 124 milyon dolar ile süreçlerin yüzde 92.05’ini ve FTX’de 57 milyon dolar ile yüzde 63.61’ni oluşturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

bim drone aktüel

Bime Gelen Corby Drones S07,Corby Drone ZOOM AİR Dron inceleme

Türk teknoloji şirketinin askeri metaverse uygulaması ilk kez NATO’da tanıtıldı