içinde

Bitcoin: Çin hükümeti Mikrostratejiden daha fazla BTC’ye sahip

Son raporlara göre, Çin hükümeti dünyanın en büyük BTC sahiplerinden biri. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’nun bir tweet’inde Çin hükümeti, popüler BTC balinası MicroStrategy’den daha fazla BTC’ye sahip.

Daha fazla ayrıntı, Çinli yetkililerin 2019 PlusToken dolandırıcılığından 194.775 BTC, 833.083 ETH, 487 milyon XRP, 79.581 BCH, 1.4 milyon LTC, 27,6 milyon EOS, 74.167 DASH, 6 milyar DOGE ve 213.724 USDT’yi havale ettiğini gösteriyor. Çin polisi, Çin’deki PlusToken Ponzi programından bu varlıklara el koydu.

PlusToken, 2018’de bir kripto para cüzdanı olarak başladı. Ponzi, Asya’dan ve dünyanın diğer bölgelerinden 2 milyondan fazla yatırımcıyı dolandırdı. Bu yatırımcılardan neredeyse 200 bin BTC alındı.

PlusToken, kripto varlıklarını elinde tuttukları için kullanıcıları yüzde 30 yatırım getirisi ile ödüllendiren bir piramit şeması kullanarak saf yatırımcıları tuzağa düşürdü.

Daha fazla araştırma, ekibin mevcut müşterilere yeni yatırımcıların mevduatından ödeme yaptığını ortaya koyuyor. Bunun sonucunda birçok PlusToken kullanıcısı para çekme sorunları yaşadı.

Çin hükümetinin 194 binden fazla Bitcoin’i varken, MicroStrategy’nin sadece 130.000 BTC’si var. Dünyanın bir numaralı BTC balina şirketi, varlığını BTC başına ortalama 30.623 $ fiyatla satın aldı.

MicroStrategy, BTC’ye toplam 3.981 milyar dolar sıçradı. Galaxy Digital Holdings, Voyager Digital LTD, Tesla Inc. ve Marathon Digital Holdings Inc. gibi diğer şirketler 10.000’den fazla BTC’ye sahip BTC balinalarıdır.

Çin Hükümeti, büyük miktarda BTC tutmasına rağmen kripto para birimiyle savaşıyor

CryptoQuant CEO’su, PlusToken ekibinin yağmalama döneminde tekrarlayan Bitcoin fiyat düşüşünden sorumlu olduğunu söyledi. Ekip, tezgah üstü (OTC) platformlar aracılığıyla sürekli olarak yağmalanan fonları değiştirdiği için BTC fiyatı etkilendi. Ki Young Ju’nun tweetinde şunları ekledi;

2019’dan beri cüzdanlarının izini sürüyoruz. Bu kötü adamlar yüzünden piyasanın düştüğünü görmek çok kötü. Bu dolandırıcılardan o kadar nefret ediyorum ki… Siz de aynı olabilirsiniz.

Bazı suçluların hala aynı karıştırıcıdaki borsalara aktif olarak BTC gönderdiğini vurguladı. Zincir üstü bir kripto analitik firması olan CrptoQuant’a göre, mikserde yakın zamanda 50 BTC’lik bir işlem başlatıldı.

Çin kripto varlık ifşası, Twitter topluluğundan çok sayıda tepki aldı. Bir kullanıcı , Çin otoritesi varlığı satarsa ​​BTC’ye ne olacağını sorarken, bir diğeri Çin hükümetinin varlığının kripto alanında korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) yaydığından şikayet etti. Başka bir tepki , Çin’in PlusToken dolandırıcılığının yanı sıra birkaç başka kripto varlığına da el koyduğunu öne sürdü.

Ancak Çin hükümeti, kripto firmalarına ve ticaret platformlarına karşı çeşitli önlemler aldı . Hükümet, kripto ile ilgili diğer platformları ve haber ajanslarını yasakladı. Küresel kripto topluluğu, Çin kripto madencilerinin çoğuna ev sahipliği yaptığı için daha fazla hükümet kısıtlamasından korkuyor. Ayrıca, parasal kontrolü denetlemek için Çin’de kripto için bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) kuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Linea kapı açma -Kapama tuşu

Fiat Linea Orjinal Kapı Açma ve Kapama Butonu Yapma Baştan Sona – Bir Tuşla Tüm Kapıları Aç Yada Kapa

Meta: Kullanıcıların Yakında Instagram’da Çokgen Destekli NFT’leri Basmalarına ve Satmalarına İzin Verecek