içinde

Bitcoin, DOGE, ADA ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri Çıktı!

Bitcoin ve seçili altcoin’ler bir rahatlama rallisi teşebbüsünde bulundu. Fakat Rakesh Upadhyay, birçok kırılmanın 20 günlük hareketli ortalamanın epey altında kapatıldığını belirtiyor.

Bitcoin ve büyük altcoin’lerdeki toparlanma yakın vadede devam edebilir mi? Öğrenmek için analisti en büyük 10 kripto para ünitesinin grafiklerini inceliyor. Biz de Rakesh Upadhyay’ın tahlillerini okuyucularımız için hazırladık.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto piyasaları son birkaç aydır güçlü bir düşüş evresindeydi. Lakin JPMorgan Chase analistleri bunun değişmesini bekliyor. Ayrıyeten, mevcut düzeylerden değerli bir artış öngörüyorlar. Analistler, yükseliş görünümleri için toplam kripto piyasasındaki tüm stablecoin’lerin artan hissesini gösteriyor.

Bu ortada mevcut düşüşten etkilenmeyen ferdî traderlar, portföylerine Bitcoin ekliyor. Bitcoin tutan cüzdan adreslerinin sayısı 13.091 artarak 865.254 ile rekor düzeye ulaştı. Benzeri biçimde, Glassnode bilgilerine nazaran, yaklaşık 0,1 BTC tutan adreslerin sayısı da son 10 gün içinde keskin bir artışa şahit oldu.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Bitcoin’in 18 Haziran düşüşündeki keskin toparlanması, daha düşük düzeylerde güçlü satın alma olduğunu gösteriyor. Whalemap’e nazaran bu, kısa vadeli takviye misyonu görebilecek yeni bir ‘balina seviyesi’ oluşumuna yol açtı. Artık tahlil zamanı…

Bitcoin, ETH, BNB, ADA ve XRP analizi

Lider kripto Bitcoin (BTC)

BTC, 18 Haziran’da 20.000 doların altına düştü. Lakin 19 Haziran’da eşit derecede keskin bir toparlanma göstererek daha düşük düzeylerde agresif alımlara işaret etti. Boğalar fiyatı 20.000 doların üzerinde tutarsa, hassaslığı iyileştirmeleri mümkün. Yoksa daha fazla alıcı çekmeleri muhtemel.

BTC’nin evvel 23.024 dolarlık %38,2 Fibonacci geri çekilme düzeyine ve akabinde 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA 24.890 dolar) yükselmesi mümkün. Öte yandan ayıların bu bölgeyi tüm güçleriyle savunması olası.

Fiyat bu bölgeden düşerse, satıcılar Bitcoin (BTC)’yi 20.000 doların altına çekmek için öteki bir teşebbüste bulunacaklar. 17.622 doların altında bir kırılma ve kapanışın, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatması mümkün.

Alternatif olarak, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, trendde potansiyel bir değişikliğin sinyalini verecektir. Bitcoin daha sonra ayıların güçlü bir savunma oluşturabileceği 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (SMA) (29.386 dolar) yükselebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum 18 Haziran’da ruhsal düzey olan 1.000 doların altına düştü. Bu da düşüş trendinin bozulmadan kaldığını gösteriyor. Küçük bir müspet, günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere boğaların düşüşü satın almasıdır.

Alıcılar, 19 Haziran’da ivmeyi sürdürdü ve fiyatı 1.000 doların üzerine çıkardı. ETH’nın 1.250 dolara ve daha sonra 20 günlük EMA’ya (1.429 dolar) yükselmesi olası. Bu, dikkat edilmesi gereken kritik direnç olmaya devam ediyor.

Fiyat mevcut düzeyden yahut 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların daha yüksek düzeylerde etkin olduğunu gösterir. Satıcılar daha sonra ETH’yi 18 Haziran’ın gün içi en düşük düzeyi olan 881 dolara çekmeye çalışacaklar. Bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yine başlamasına işaret edebilir.

Binance Coin (BNB)

BNB, 18 Haziran’da 211 dolardan güçlü dayanağın altına düştü ve kapandı. Lakin ayılar bu avantajdan yararlanamadı. Bu, daha düşük düzeylerin alıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

Boğalar, fiyatı 19 Haziran’da 211 dolarlık kırılma düzeyinin üzerine geri itti. Alıcılar bu seviyeyi sürdürürse, 18 Haziran’daki düşüşün bir ayı tuzağı olabileceğini düşündürecek. Ayılar durumlarını kapatmak için tez ederse, kısa bir sıkışıklığa neden olmaları olası. Bu da BNB’yi 20 günlük EMA’ya (251 dolar) hakikat itebilir. Boğalar bu manisi aşarsa, BNB’nin 50 günlük SMA’ya (297 dolar) yükselmesi muhtemel.

Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 211 doların altına gerilerse, ayıların küçük rallilerde satış yaptığı manasına gelir. Ayılar daha sonra BNB’yi 183 doların altına düşürmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak.

Cardano (ADA)

Boğalar 18 Haziran’da bir kere daha 0,44 ile 0,40 dolar bölgesini muvaffakiyetle savundu. Bu, 20 günlük EMA’ya (0,52 dolar) ulaşan ADA’da bir toparlanma başlattı.

Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, ADA 0,70 ile 0,74 dolar ortasında genel direnç bölgesine yükselebilir. Bu yüzden ayıların bu bölgeyi tüm güçleriyle savunması mümkün.

Fiyat düşerse, ADA’nın birkaç gün boyunca 0,40 ila 0,74 dolar ortasında geniş bir aralıkta sıkışıp kalması muhtemel. Bir sonraki trend hareketi, boğaların fiyatı 0,74 doların üzerine yahut ayıların ADA’yı 0,40 doların altına çekmesinden sonra başlayabilir.

Ripple (XRP)

Ripple, 18 Haziran’da 0,29 doların altına düştü. Fakat ayılar avantajdan yararlanamadı. Bu, satışların daha düşük düzeylerde kuruduğunu gösteriyor.

Boğaların, fiyatı 20 günlük EMA (0,35 dolar) ile 0,38 dolar kırılma düzeyi ortasındaki genel direnç bölgesine itmeye çalışması mümkün. Öte yandan ayıların bu bölgeyi agresif bir biçimde savunması mümkün. Fakat boğalar yollarını temizlerlerse, XRP 0,46 dolardan genel dirence yanlışsız yükselebilir.

Bu olumlu görüş, fiyat mevcut düzeyden yahut genel masraf bölgesinden düşerse geçersiz olabilir. Ayılar daha sonra fiyatı 0,29 doların altına düşürmek ve sürdürmek için öteki bir teşebbüste bulunacak.

SOL, DOGE, DOT, LEO ve AVAX analizi

Solana (SOL)

Solana, düşüş trendinde. Lakin boğalar toparlanmaya çalışıyor. Fiyat, dikkat edilmesi gereken değerli bir düzey olan 20 günlük EMA’ya (36 dolar) ulaştı.

Göreceli güç endeksindeki (RSI) müspet ayrışma, düşüş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, SOL’un 50 günlük SMA’ya (49 dolar) yükselmesi mümkün. Bu düzey tekrar bir direnç vazifesi görebilir. Fakat boğalar bu mahzuru aşarsa, bir sonraki durağın 60 dolar olması beklenen.

Aksine, fiyat mevcut düzeyden düşerse, ayıların 20 günlük EMA’yı canlı bir formda savunmaya devam ettiğini gösterecek. Ayılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret etmek için SOL’u 25 doların altına çekmek zorunda kalacak.

Dogecoin (DOGE)

Ayılar, 18 Haziran’da DOGE’yi ruhsal dayanağın 0,05 doların altına çekti. Lakin daha düşük düzeyleri sürdüremediler. Bu, boğaların düşüşlerde satın aldığını gösteriyor.

Alıcılar, fiyatı sert bir bariyer vazifesi görebilecek 20 günlük EMA’ya (0,07 dolar) zorlamaya çalışacaklar. Fiyat bu düzeyden düşerse, ayıların komuta altında kalmasını önerecektir. Satıcılar daha sonra fiyatı 0,05 doların altına düşürmek ve sürdürmek için bir teşebbüste daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, DOGE’nin 0,04 dolara düşmesi mümkün.

Tersine, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların geri dönüşte olduğunun birinci göstergesi olacak. DOGE’nin daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,09 dolar) yükselmesi ve bunun da tekrar sert bir direnç misyonu görmesi mümkün.

Polkadot (DOT)

Ayılar, 18 Haziran’da Polkadot’u 6,36 dolardan dayanağın altına düşürmeye çalıştı. Fakat boğalar yerini korudu. Daha düşük düzeylerdeki güçlü alım, fiyatı 19 Haziran’da 7,30 dolarlık kırılma düzeyinin üzerine itti.

Boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (8,33 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, daima bir güzelleşmenin başlamasını önerecektir. DOT’un daha sonra 50 günlük SMA’ya (10,06 dolar) ve daha sonra 12,44 dolarda genel dirence yükselmesi mümkün. RSI’daki müspet ayrışma da mümkün bir yardım rallisine işaret ediyor.

Bu varsayımın tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar DOT’u tekrar 6,36 doların altına düşürmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. Aşağı istikamette bir sonraki dayanak 4,23 dolar.

UNUS SED LEO (LEO)

LEO, 18 Haziran’da azalan kanalın takviye çizgisinin altına düştü. Lakin günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük düzeylerde agresif alıma işaret ediyor.

Boğalar ivmesini sürdürdü ve 20 Haziran’da fiyatı hareketli ortalamaların üzerine itti. LEO hareketli ortalamaların üzerinde kalırsa, bir sonraki durağın kanalın direnç çizgisi olması olası. Alıcılar, yeni bir yükseliş hareketinin başladığını belirtmek için fiyatı bu düzeyin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar.

Bu varsayımın bilakis, fiyat direnç çizgisinden aşağı düşerse, ayıların seviyeyi agresif bir formda savunduklarını gösterecektir. Bunun, LEO’yu birkaç gün daha kanalda tutması mümkün.

Avalanche (AVAX)

Avalanche, 18 Haziran’da 14,50 dolardan dayanağın altına düştü. Fakat ayılar daha düşük düzeyleri sürdüremedi. Boğalar, 20 Haziran’da 20 günlük EMA’ya (20 dolar) ulaşabilecek bir toparlanma teşebbüsünde bulunuyor.

Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların denetimde kaldığını ve rallilerde satış yaptıklarını gösterir. Ayılar daha sonra fiyatı 13,71 doların altına düşürmek ve düşüş trendini sürdürmek için bir teşebbüste daha bulunacak. Aşağı istikamette bir sonraki takviye 13 dolar.

Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, ayıların denetimini kaybediyor olabileceğini düşündürür. AVAX daha sonra, ayıların tekrar bir meydan okuma oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (30 dolar) bir ralli teşebbüsünde bulunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

KOK Nedir? KOK Coin Ne İşe Fayda?

Analist, Altın için Haftalik Al-Sat Düzeylerini Verdi!