içinde

Bitcoin Düşüş Yaşarken Balinalar Tabandan Satın Almaya Devam Ediyor!

Bison Trails’in deneyimli blockchain araştırmacısı Alias Simos, zincir üstü tahlil firması Glassnode tarafından Bitcoin (BTC) cüzdan kümesi dinamikleri ile ilgili istatistikleri paylaştı. En tesirli balina kümesi 11 Ocak-10 Şubat 2021 tarihleri ortasında 130 yeni üyeyi ağırladı.

Bitcoin’lerinizi kimler alıyor?

Simos, devam eden Bitcoin (BTC) birikiminin en dikkat alımlı eğiliminin altını çizdi. Her biri 1.000’den fazla Bitcoin (BTC) tutan balina kümesi, öteki kategorileri tüketerek her ay kümeye yeni üyeler ekliyor.

Ayrıca, iki “giriş seviyesi” kategorisi “dipten satın alma” fırsatını kıymetlendirdi. Hem 0.01 üzeri BTC hem de 0.1 üzeri BTC ölçüde fonu olanların sayısı geçen ay biraz yükseldi. Bu sırada başka tüm kesitler azaldı.

Simos’un bahsettiği periyotta mevcut koşunun derin bir düzeltme ile işaretlendiği; birebir vakitte yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyi görüldüğüne dikkat edilmeli. Ocak ayında Bitcoin (BTC) 48.500 dolar düzeyine yükselmeden evvel; bir evvelki en yüksek düzeyi olan 42.000 dolardan 28.500 dolara düşmüştü.

Simos, bunun bu paternin görüldüğü üst üste üçüncü ay olduğunu kabul etti. Aralık 2020’de ve Ocak 2021’in başlarında, 1.000’den fazla BTC sahibi balina kümesine 91 yeni adres eklendi. Bu yüzden analist, devam eden düşüşün BTC’nin en güçlü ellerini; yani balinaları sarsacak kadar güçlü olup olmayacağını merak ediyor.

Bitcoin fiyatında düzeltme

Bu sırada Bitcoin, son 24 saat içerisinde %3.7’lik bir düşüş ile karşı karşıya kaldı. Geçtiğimiz birkaç saat içinde BTC 44.000 doların altına düştü. Uzmanlar, geçen hafta %20’den fazla yükseliş gösteren kripto para ünitesi için bu durumun sağlıklı olduğunu söylüyor.

Ayrıca toplam kripto para ünitesi piyasasının kıymeti son saatlerde yaklaşık 100 milyar dolar kaybetti. Bu, Bitcoin’in 44.000 doların altında düzeltme yaşamasıyla gerçekleşti. Bununla birlikte, kripto para ünitesinin haftalık bazda karı hala %20’nin üzerinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Ethereum 2.0’da Stake Edilen ETH Ölçüsü 3 Milyonu Geçti!

Twitter Yöneticisine Nazaran Toplumsal Medya Devi Bitcoin Yatırımı Yapabilir