Bitcoin, enerji verimliliği konusunda klasik ödeme yöntemlerinden 56 kat daha iyi

Paylaş

Bitcoin: Crypto Payments Energy Efficiency başlıklı yeni bir makale, Bitcoin’i klasik elektronik ödeme sistemiyle karşılaştırdığımızda, enerji açısından daha verimli olduğunu iddia ediyor. Makalenin yazarı, eleştirmenlerin Bitcoin enerji kullanımını banka hesapları arasında para gönderirken etkileşimde bulunduğumuz mevcut elektronik ödeme ağınınkiyle karşılaştırmada hatalı olduklarını söylüyor.

Makalenin yazarı Michel Khazzaka raporunda şöyle diyor: “Bitcoin’in klasik sistemden 56 kat daha az enerji tükettiğini ve tek işlem düzeyinde bile bir PoW işleminin 1 ila 5 kat daha fazla enerji verimli olduğunu kanıtladık.”

Khazzaka, Bitcoin ile yapılan tek bir işlemin, klasik ödeme yöntemlerine kıyasla 194 milyon kat, anında ödeme yöntemlerin göre ise 1 milyon kat daha verimli olduğunu söylerken, verilerle de bunu destekliyor.

Mümkün olan en iyi senaryoda Bitcoin ile yapılacak işlemlerde 52.8 TWh/yıl enerji kullanılabileceği ve bununla yılda 545 milyon işlem yapılabileceğini de söyleyen Khazzaka, işlem başına sadece 97 kWh enerji tüketileceğini ifade ediyor.

Peki, sizce Bitcoin klasik ödeme yöntemlerinin yerini alabilir mi? Makalenin tamamını buradan indirebilirsiniz.

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir