içinde

Bitcoin Fiyatı (BTC) Tekrar 30 Bin Dolar Olur mu? Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin fiyatı son birkaç haftadır 20000 dolarlık bölge ve çevresinde işlem görüyor. Yatırımcılar lider kripto varlığın önümüzdeki aylardaki yüksek seviyelere çıkmaya devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Bitcoin 30.000 dolar olur mu? Eylül 2022’ye kadar Bitcoin hedef ve yükseliş ihtimalleri neler?

Kripto para piyasası Eylül ayında yazın son ayına girecek. Birçok yatırımcı Bitcoin’in düşüşe geçmeden önce geçmişte önemli bir psikolojik seviye olan 30.000 dolara ulaşıp ulaşamayacağını merak ediyor. Verilere göre, BTC şu anda bu fiyattan 9.500 dolar daha az olan 20.500 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin şu anda yaklaşık 395 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve piyasa dominansı %43,57’de.

Kripto traderı CryptoYurii, Bitcoin’in tereddütlü fiyat davranışının, Eylül 2022’ye kadar 30.000 dolara yükselebileceğini gösteren Wyckoff formasyonunun bir parçası olabileceğini düşünüyor. Formasyon, önemli bir düşüşün ardından yükseliş eğilimi olasılığını ima eden teknik bir gösterge.

Bitcoin Wyckoff Akümülasyonu

Bitcoin Wyckoff kurulumunda önce bir “birikim” aşaması gelir ve ardından bir kırılma gelir. Kırılma, BTC için yaklaşık $30.000 değerini işaret ediyor. Fiyat hareketi büyük olasılıkla “dağıtım” aşamasında konsolide etmeye başlayacak ve ardından düşecek. Kırmızı işaretli bölge üzerindeki kırılma ve retest ile 30 bin dolar ihtimali gösteriliyor.

Kripto Para Topluluğunun Bitcoin Fiyat Tahmini

CoinMarketCap topluluğu tarafından Bitcoin için yapılan fiyat tahmini aşağıdadır. Yaklaşık 13 bin katılım 30.09.2022 tarihinde BTC fiyatının 33 bin 510 dolar olmasını tahmin ediyor. Bu tahmin için fiyatın yaklaşık Bitcoin’in 12 bin 880 dolar artması gerekiyor. 62,43%’lük bir artış gerekli.

Sektör Uzmanları Bitcoin Konusunda İyimser Değil

Bu arada, 53 kripto para birimi ve Web3 endüstri uzmanının fikir birliği, Bitcoin fiyatının 2022’de, yılın en düşük seviyesi olan 13.676$’a ulaşacağını ve yılı 25.473$’da tamamlamadan önce toparlanacağını tahmin ediyor.

Fintech uzmanları, yıl sonuna kadar bile Bitcoin dolar fiyatı konusunda o kadar iyimser değiller. Panelistlerin yüzde yetmiş yedisi, piyasanın resmi olarak bir “kripto kışında” olduğunu söylüyor. Ve sadece yüzde 29’u bu ayı piyasasının 2022’de sona ereceği görüşünde.

Son olarak, Wall Street’teki yatırımcılar, varlığın 10.000$’ı bulma olasılığının daha yüksek olduğuna inanarak Bitcoin’in yakın gelecekte önemli ölçüde değer kaybedeceğini ve bunun da 30.000$’a geri döneceğinden ziyade değerini neredeyse yarı yarıya azaltacağını tahmin etti.

Son dönemde yaşanan fiyat hareketleri kararsızlığı da beraberinde getirdi. Yıllık en düşük seviye 17.622$ görüldükten sonra yükselen görünüme döndü ancak hareketlilik sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Kripto Piyasası Paha Kaybederken, Gnox (GNOX), BitDAO (BIT) ve DeFiChain (DFI) Kazananlar Ortasında (Sponsorlu) Webilginç Kripto Para Haber

Paraguay Senatosu’ndan Kripto Madenciliği Yasa Tasarına Onay Webilginç Kripto Para Haber