içinde

Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı: 5 Analist Bunları Bekliyor!

BİTCOİN HABERLERİ
BİTCOİN HABERLERİ

Haftanın Wall Street ticareti ayıların kontrolü ele geçirmesiyle sona erdi. Böylece Bitcoin (BTC), 12 Haziran’da iki haftanın en düşük seviyelerine düştü.

Bitcoin Güncel Anlık Fiyat

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

 Yazım sırasında kripto para birimi, yüzde 5.4’lük bir düşüş ile 27.665 dolardan el değiştiriyor. Peki, sırada hangi seviyeler var? İşte analistlerin yorumları ve beklentileri…

ABD enflasyon baskısı Bitcoin fiyatını düşürdü

Verilere göre Bitcoin (BTC), 28.000 doların altına indi ve gün içinde 27.400 dolar seviyelerini gördü. USD/BTC paritesi, 10 Haziran’da hisse senedi piyasaları ile uyumlu olarak düştü. ABD hisse senetleri, haftayı belirgin bir düşüşle tamamladı. S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla yüzde 2.9 ve yüzde 3.5 kaybetti. Bu düşüş, beklentilerin tam tersine en kötüsünün görüldüğü ABD’den gelen yüksek enflasyon verilerinin ardından yaşandı. Yüzde 8.6 ile yıllık enflasyon Aralık 1981’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Tepki gösteren piyasa yorumcuları, gelecekteki BTC fiyat hareketine geldiğinde kesin olarak düşüş tarafındaydı. Popüler Twitter hesabı Crypto Tony takipçilerine, “Bitcoin’de 22.000 – 24.000 dolara düştüğümüzde daha da düşecekler. Zamanı geldiğinde çok açgözlü olmayın” dedi.

Şu anda Mart 2020’deki ile aynı durumda mıyız?

Bu arada ticaret paketi Decentrader’ın kurucu ortağı Filbfilb, mevcut ortamı Mart 2020 COVID-19 çöküşüyle karşılaştırdı. Bu yılki yavaş düşüşün, Bitcoin’i kısaca 3.600 dolara gerileten Mart 2020’de görülenden daha acı verici olduğunu savundu. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, veri baskısından sonra daha umutlu bir yorumda bulundu. “Enflasyon zirveye ulaşmadı ve Bitcoin de yükselmedi” dedi. Popüler Twitter hesabı PlanC ise aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Mevcut makro ortamda, tarihsel olarak aşırı satım seviyelerine ulaştığımızı gösteren kaç grafiğin birleştiği önemli değil. Bitcoin riskli varlıklarla ilişkili kaldığı sürece, yakın zamanda önemli bir trend dönüşü görmüyorum.

Bu arada, analiste göre BTC, haftayı mevcut seviyelerde veya 29.450 doların altında bitirirse; BTC/USD Aralık 2020’den bu yana en düşük haftalık kapanışını gerçekleştirme tehlikesi altında.

Faiz artırımına ilişkin şüpheler artıyor

Geleceğe bakıldığında, enflasyona tepki olarak faiz artırımlarına ilişkin alınacak kararlar, önümüzdeki haftanın ana odak noktası olmaya hazırlanıyor. Fed’in 14-15 Haziran’da yapılacak toplantıya ilişkin Federal Açık Piyasalar Komitesi (FOMC) tutanakları, fiyat artışlarını durdurmak söz konusu olduğunda politika yapıcıların ne kadar agresif olmayı planladıklarına dair ipuçları sağlayacak. Twitter hesabı Daan Crypto Trades, “Bir noktada piyasanın enflasyonun yakında düşmeyeceğini ve oranların hala nispeten düşük olacağını fark edeceğini düşünüyorum” dedi. Altının, mevcut ticaret kanalından yükselerek bu “yeni eski” trendin erken bir göstergesini sağlayabileceğini de sözlerine ekledi.

Altın, böyle bir değişimde önde gelen faktör olabilir. Bunu yakından izliyorum. Şu anda, hala kötü faktörlerle yaşama sürecindeyiz.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. Webilginc.com  ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

spor

KONYA SPOR 100. Yıl SONER SARIKABADAYI – DEMET AKALIN KONSERİ ARASI DEV HAVAİ FİŞEK ETKİNLİĞİ ! Konya Stadyumu nerde ?

FLM Coin Nedir? Flamingo (FLM) Coin Yorum ve Geleceği