içinde

Bitcoin İçin Ünlü CEO’dan Ses Getirecek Tarif: “Para Mühendisliğinin Bir Şaheseri”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan kıymetli Bitcoin tarifi geldi. Bitcoin öncüsü ve fütürist Austin Davis ile özel bir röportaj da termodinamik eğitimini Bitcoin’e uyguluyor.

Bitcoin ve Anlatılar

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a nazaran Bitcoin’i (BTC) çevreleyen finansal ve ekonomik anlatılar dar. Zira anlatılar dijital varlığı bu kadar eşsiz kılan şeyin yüzeyini zar güç çiziyor.

Saylor, Bitcoin’i “bir para mühendisliği şaheseri” olarak nitelendirdi. Muhtemelen dünyanın “ilk mühendislik para ağı” olarak BTC tarihe geçecek.

Saylor röportajı, 19. yüzyılda karmaşık bir formda hazırlanan 17. yüzyıl İspanyol Kalyonunun önünde yaptı. Saylor, modeli bir “sanat eseri” ve ona ek motivasyon sağlayan bir model olarak tanımladı. Bu çeşit gemilerin okyanustan altın taşıdığı gerçeği de karşımızda.

Bitcoin, son fiyat artışının akabinde 850 milyar dolarlık bir varlık haline geldi. Lakin Saylor’a nazaran bu, piyasa tesirinin sırf başlangıcı. Zira Bitcoin’in 20 $, 30 $, 50 $ ve hatta 100 trilyon $ bedeline ulaşmadan evvel neden 10 trilyon $’lık bir varlığa “altını dahil edeceğini” açıklıyor. Bu noktada Bitcoin, “parasal gezegenin çekirdeği” olacak.

İlginç Bakış Açısı

Saylor kısa müddet evvel Bitcoin’i 1.400 şirket yöneticisine sundu. Ayrıyeten burada dijital varlığı hazine rezervlerine dahil etme stratejilerini tartıştı. Saylor, kuşaksal zenginlik elde etmeyi umuyorlarsa, hodlerların Bitcoin’leriyle ne yapmaları gerektiği konusunda birkaç bilgeliğe sahipti.

“Satın almalı. Sonsuza kadar ellerinde tutmalısın. Benim tavsiyem, vergiden muaf ödünç almak, asla sermaye yararı almamak, asla işletme geliri almamaktır.”

Saylor’un bakış açısı, Bitcoin Standardını benimsemek için kasıtlı bir kampanyanın bir kesimi olarak dijital varlığı daima olarak ele alma stratejisini yansıtıyor. Onun görüşleri yalnızca Bitcoin’in temel teknolojisine değil, birebir vakitte prestiji paranın süratle düşen kıymetine dayanıyor. Zira fiat parayı eriyen bir buz küpüyle karşılaştıran artık ünlü analojisi, meslektaşları ortasında yankılanıyor üzere görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

11 Şubat BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, BNB, LTC, LINK, DOGE ve BCH Fiyat Tahlili

Ünlü Analist Tezli: Bu Altcoin Yatırımcılarını Milyoner Yapacak!