içinde

Bitcoin Konsolide Olurken Bu 3 Altcoin Uçuşa Geçti!

Bitcoin boğaları soluklanırken Litecoin, Cardano ve Chainlink üzere alternatif kripto para üniteleri (altcoin) Çarşamba günü uçuşa geçti. Litecoin bugün, Mart 2018’den bu yana en yüksek düzeyi olan 195 dolardan süreç gördü. Yazım sırasında 180 dolara geriledi. Son 24 saat içerisinde ise %7.9’luk bir kar elde etti.

Bu hafta Litecoin’de görülen %25’lik fiyat artışının yanı sıra Litecoin’in ağ aktifliği de yükseldi. Glassnode’a nazaran faal adres sayısı 5 Haziran’dan bu yana en yüksek düzey olan 231.973’e yükseldi. Bu sırada yeni adres sayısı da son 22 ayın en yüksek düzeyi olan 101.862’ye çıktı.

Yaygın görüşe nazaran yeni adres sayısındaki artış, bir yatırımcı akışını temsil ediyor. Fakat, tek bir kullanıcı birden fazla adres yönetebileceğinden, bu indikatör çok harika sayılmıyor.

Altcoin fiyatları patlama yaşıyor

Öte yandan Cardano (ADA) da en son Ocak 2018’de görülen bir düzey olan 0.87 doların üzerinde. Son 24 saat içerisindeki çıkarı ise %28 oranında.

Bu sırada Oracle sağlayıcısı Chainlink’in LINK token’ı, yılbaşından bugüne kadarki karını %150’ye çıkararak; 28.5 doların üzerinde yeni bir rekor düzeye ulaştı. Chainlink’in oracke’ları, kripto para ünitesi akıllı kontratları ve zincir dışı bilgi akışları ortasında bir köprü misyonu görür ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri tarafından yaygın olarak kullanılır.

XRP, Stellar, Bitcoin Cash ve zımnilik odaklı Monero üzere başka altcoin’ler de son 24 saat boyunca etkileyici yararlar elde etti.

Bu sırada Bitcoin, 45.600-47.400 dolar aralığında süreç görüyor. CoinDesk’te yer alan habere nazaran kelam konusu fiyat hareketi, çoklukla kayda paha bir yükselişten sonra görülen tipik bir boğa piyasası konsolidasyonudur.

Bitcoin, Tesla’nın Bitcoin satın alımını açıklamasının akabinde yükseldi. Pazartesi günü, 8 Ocak’taki en yüksek düzeyi olan 41.962 doları aştı. Salı günü, 48.000 doların üzerinde yeni tüm vakitlerin en yüksek düzeyini belirledi. Traderlar, daha fazla şirketin Tesla’nın hareketini kopyalayıp daha güçlü bir fiyat rallisine yol açmasını bekliyor. Lakin Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere, JPMorgan analistleri; Bitcoin’in volatilite riski nedeniyle bu türlü bir şeyin olmayabileceğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tesla’nın Bitcoin Alımı Kurumsal Talebi Tetikler mi? JPMorgan Açıkladı

Monero Topluluğundan Elon Musk’a Davet: “XMR Ödeme Sistemi Olarak Eklensin”