içinde

Bitcoin, küresel olarak en değerli ilk 10 varlık listesinden çıktı.

Bitcoin, en değerli yatırım ürünleri arasında yer almak için önemli miktarda sermaye girişini geri çektikten sonra, oldukça değişken bir piyasada gezinmeye devam etmeyi sürdürdü. Piyasa değerine dayalı olarak, küresel anlamda ilk on varlık arasında yer almaktan çıktı.

Bitcoin, küresel olarak en değerli ilk 10 varlık listesinden çıktı.

Market Cap tarafından sağlanan verilere göre, 390 milyar dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin, yüksek profilli geleneksel finansal ürünlere karşı konumunu kaybederek 16. sırada yer alıyor.

Dünyanın en değerli 16 varlığı. Kaynak: Şirketler Piyasa Değeri

Geçen yıl boyunca Bitcoin, son on yılda en iyi performans gösteren varlıklardan biri olarak konumunu pekiştirirken ilk on gruptaki statüsünü korumayı başarmıştı.

Bitcoin’in altının yerini alma potansiyeli

Özellikle Altın, 11 trilyon dolarlık piyasa değeriyle en değerli varlık olmaya devam ediyor. İlginç bir şekilde, Bitcoin, savunucuların kriptonun olası değer deposu olarak değerli metali devralacağını belirtmesiyle, birçok yatırımcı altınla karşılaştırma yapılan grafikler paylaşmıştı.

Her iki varlık da yüksek enflasyonlu bir piyasada faaliyet gösteriyor, ancak altın üstünlüğü korurken, Bitcoin’in 16. sıraya gerilediği görüldü.

Suudi Aramco yaklaşık 2,25 trilyon dolarlık piyasa değeri ile ikinci sırada yer alırken, onu 2,1 trilyon dolar ile Apple takip etti. Microsoft Microsoft ise 1,83 trilyon dolar ile dördüncü sırada yer aldı. Alfabe, 1,38 trilyon dolarlık piyasa değeriyle beşinci sırada yer alıyor.

Düşen bir piyasa değerine rağmen, Bitcoin hala çip üreticisi Nvidia, JP Morgan ve Mastercard gibi ortak varlıkların başında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mi Band 7 Mi Band 6’nın aynısı mı ? Ne Farklar Var ?

Instagram yeni özellik TikTok’tan esinlenmeye devam