içinde

Bitcoin Madencileri Bir Saatte 4 Milyon Dolar Kazandı!

Bitcoin (BTC) fiyatının rallisi, dünyanın en büyük blockchain’inin madencileri için de beklenmedik bir durum olduğunu kanıtlıyor.

Blockchain tahlil firması Glassnode tarafından sağlanan bilgilere nazaran madenciler Perşembe günü 60 dakikada 4.06 milyon dolarlık rekor bir gelir elde etti. Süreç fiyatları, rekor saatlik gelirin 47.000 dolardan fazlasını oluşturdu.

Madenciler, blokları çıkarmak ve halka açık defterdeki süreçleri onaylamak için karmaşık matematik sorunlarını çözmek için güçlü bilgisayarlar kullanır. Madenciler, hizmetlerinin bir mükafatı olarak, süreç fiyatlarının yanı sıra yeni oluşturulan BTC’lerden de alır.

Şu anda madencilere, çıkarılan her blok başına 6.25 Bitcoin ödeniyor. Bu sayı, her dört yılda bir tekrarlanan madencilik ödül yarılanması (halving) ismi verilen bir süreç ile Mayıs 2020’de %50 azaltıldı.

Saatlik madenci geliri. Kaynak: Glassnode

Perşembe günü saatlik gelir tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Günlük gelir, bu hafta başlarında üç yılın en yüksek düzeyi olan 50,78 milyon dolara ulaştı. Ekim ortasından bu yana en az beş kat artışa işaret ederek bu devirde BTC fiyatındaki artışı yansıtıyor.

Madenci geliri ve Bitcoin rallisi paralel gidiyor

İşlem fiyatlarından elde edilen gelir de geçtiğimiz birkaç ayda değerli ölçüde artarak 9 Şubat’ta 9.14 milyon dolara ulaştı. Son dört ayda Bitcoin’in fiyatı yaklaşık %400 artarak 48.000 doların üzerindeki düzeylere yükseldi.

CoinDesk’te yer alan bir habere nazaran, Tesla’nın kripto para ünitesini satın alma kararının akabinde kurumsal talepte bir artış öngörüldüğünden; madencilerin geliri 2021 ve sonrasında artmaya devam edebilir. Bu da daha güçlü bir fiyat rallisine yol açabilir. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Mastercard üzere ödeme devlerinin kripto para ünitelerini desteklediğini duyurmasıyla, süreç fiyatlarından kazanılan gelir yüzdesi artabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Apple Hisse Artık Tanınan Bitcoin Ödeme İşlemcisini Destekliyor

Bitcoin Tüm Vakitlerin En Yüksek Düzeyine Gelirken Türev Piyasada Son Durum