içinde

Bitcoin Madencileri Yüzde 27 Daha Az BTC Tutuyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin madencileri makûs piyasa şartları sebebiyle Bitcoin (BTC) satışı yapmak zorunda kalmışlardı lakin bu durum şu periyotta aksine dönmüş duruyor.

Bu ay Bitcoin’in 25.000 dolara yaptığı seyahat, 2022 boyunca gayret eden bir Bitcoin madencilik dalı üzerindeki baskıyı azalttı. Bir noktada, madencilerin üretim maliyetinin Bitcoin spot fiyatından çok daha yüksek olduğunu ve madencilerin işlerinde kalmaları için ağır satışların gelmesi korkusu arttı. Daha da berbatı, faaliyetleri artık mali açıdan uygun olmadığı için birçoğu büsbütün bırakmak zorunda kalabilir.

Bitcoin Madencilerinin Toparlanabilmesi için BTC Fiyatları Yükselmeli

Mayıs ayından bu yana elde edilen bilgiler, büyük bir düzensizliğin yaşandığını doğruluyor üzereydi. Arcane’nin belirttiği üzere, sırf bir kamu madenci Core Scientific Mayıs-Temmuz devrinde yaklaşık 12.000 BTC sattı.

Bu eğilim geçen ay bilakis dönüyormuş üzere görünse de, en büyük madencilik operasyonlarının bile yine toplanabilmesi için BTC fiyatlarının daha da yükselmesi gerekiyor.

Arcane analisti Jaran Mellerud, mevzu hakkında şöyle dedi:

“Kamu madencileri Temmuz ayında Haziran ayında olduğu üzere çıkarılan ölçünün yarısından daha azını satmış olsalar da, satılan Bitcoin üretiminin yüzdesine bakarsak, varlıklarını boşaltmaya devam ettiklerini görüyoruz”

Üçüncü Aydır Madenciler Çıkardıklarından Fazla Bitcoin Satıyorlar

Kamu madencileri, Temmuz ayında Bitcoin varlıklarının yüzde 158’ini sattı ve bu, üretilenden fazlasını sattıkları üst üste üçüncü ay oldu.

Bağlam olarak, Nisan 2022’de, her ay blok sübvansiyonları yoluyla alınan BTC’nin en az yüzde 60’ının yıllarca tasarruf edilmesi sayesinde madencilerin “hodled” kripto paraları tüm vakitlerin en yüksek düzeyindeydi.

Ancak satışlardan sonra, bakiyeleri yüzde 30 daha düşük hacme sahip ve sırf aylık sarfiyat istikrarı tekrar kurulana dek satışlarına devam edecekler.

Arcane analisti Jaran Melleurd:

“Bitcoin fiyatına kıymetli bir şey olmazsa, satış baskısının üretimin yüzde 100 ile yüzde 150’si ortasında devam etmesini bekliyorum. Bu, ayda 4.000 ila 6.000 BTC’ye denk geliyor”

Bitcoin (BTC) Haziran ayının en düşük düzeyinden yüzde 36 artmış olabilir lakin madenciler için acı periyot devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Canaan, Bitcoin’in Aykırı Rüzgarına Karşı Direniyor Webilginç Kripto Para Haber

Redditör, Kripto Fiyatlarını Kestirim Eden Bir Bot Paylaştı Webilginç Kripto Para Haber