içinde

Bitcoin Madencilerinin Geliri 12 Ayın En Düşük Düzeyinde Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin (BTC) fiyatının düşüşüyle genel kripto piyasası, ayı piyasasından çıkmaya çalışırken madenciler tarafından elde edilen gelir de büyük bir darbe aldı.

21 Ağustos itibariyle, toplam Bitcoin madencilerinin geliri, 22 Ağustos 2021’de kaydedilen 50.73 milyon dolardan yüzde 61’lik bir düşüşle 19.65 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti.

Bitcoin Madencileri Ayı Piyasasıyla Sınanıyor

Bitcoin madencileri ekseriyetle devam eden piyasa çöküşünün yükünü çekti ve çoğunluğu operasyonlarını tekrar ayarlamak zorunda kaldı. Farklı bir halde, son kısa vadeli kripto piyasası rallisinin akabinde durum değişti. Bununla birlikte, Bitcoin o vakitten beri 20 bin doların üzerinde kalmak için gayret veriyor.

Düşen Bitcoin fiyatları, madencileri madenciliğe devam etmek ve elektrik üzere operasyonel maliyetleri karşılamak için BTC’lerini satmaya itti. Madencilerin son ralliden yararlanmak için iki hafta içinde 5.925 BTC sattığı öğrenildi. Satış, Bitcoin kritik 25.000 doları aşmaya çalışırken gerçekleşti.

Özellikle, Bitcoin’in madenciler tarafından satışı, HODL daimi stratejisinden uzaklaşıyor. Bu, Bitcoin madenciliğinin Haziran 2022’den itibaren madenciler için kârsız ilan edildiği gerçeğiyle destekleniyor. Bu devir, Bitcoin’in on yıldan fazla bir müddettir yüzde 56 ile en berbat üç aylık getirisine denk geliyor.

Ayrıca, kısa vadeli toparlanmanın, madencilik şirketleri üzere ilgili oyuncular için piyasayı da olumlu etkilediğini belirtmekte yarar var. Halka açık Bitcoin madenciliği firmaları, operasyon karlı hale geldiğinden,  son zamanlarda hisse senedi bedelinde bir artış kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Miley Cyrus, Metaverse ve NFT Marka Başvurusu Yaptı Webilginç Kripto Para Haber

BSC Balinaları, Dogecoin’e Yönelmiş Durumda Webilginç Kripto Para Haber