içinde

Bitcoin milyonerlerinin neredeyse Yüzde 70’i 2022’nin ilk yarısında silindi!

 Yılın başından bu yana, kripto para piyasası, üzerinde uygulanan aşağı yönlü baskı nedeniyle piyasa değerinden 1 trilyon doların üzerinde değer kaybetti. Bu da küresel ölçekte tüm dijital varlık sektörünü içine alan bir krize yol açtı. Öyle ki; 2022 yılında Bitcoin milyonerlerinin çoğu silindi.

Bitcoin milyonerlerinin neredeyse %70’i 2022’nin ilk yarısında silindi!

Dijital varlık sektöründeki çöküş bir süredir devam ediyor. Bunun doğrudan bir sonucu olarak, amiral gemisi dijital para birimi Bitcoin ( BTC ) sahipleri, ilk yarıda BTC milyonerlerinin sayısının neredeyse %70 oranında önemli ölçüde azalmasıyla sonuçlandı. Sebebi ise piyasa çöküşünün sert etkilerine maruz kalmaları.

Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından elde edilen veriler, 29 Haziran 2022 itibariyle, Bitcoin milyonerlerinin sayısının 30.626 olduğunu gösteriyor. Diğer yandan ise BitInfoCharts.com istatistiklerine göre özellikle BTC bakiyesi 1 milyon doların üzerinde olan adresler 26.284’tü.

Bitcoin milyonerleri. Kaynak: BitInfoCharts.com

Bu arada, adreslerin 4.342’sinin toplam bakiyesi yaklaşık 10 milyon dolar veya daha fazlaydı. Bununla birlikte, bir web arşiv aracı olan Wayback Machine kullanıldığında, 5 Ocak’ta, yılın başından bu yana %69,09’luk bir düşüşle 1 milyon dolardan fazla Bitcoin içeren 99.092 BTC adresi bildirildi.

Bitcoin milyonerleri önemli ölçüde düştü

Ocak ayının başından bu yana, Bitcoin milyonerlerinin sayısı önemli ölçüde düştü, ancak tarihi, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın işlem gördüğü Ekim 2021’e geri alırsak, düşüş daha etkileyici, kayıp daha muhteşem.

Aslında, 28 Ekim 2021’de 116.139 Bitcoin adresinin milyoner olduğunu düşündüğümüzde, o zaman ile 29 Haziran 2022 arasında %73,62’lik bir düşüş gösteriyor.

Varlığın performansı, artan düzenleyici inceleme, değişken piyasa koşulları, jeopolitik kargaşa, artan enflasyon ve oran artışlarını içeren bir dizi sorundan olumsuz etkilenmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Binance’den TikTok Çıkışı ! fenomen Khaby Lame ile ortak oldu!

Kuzey Kore, 1,5 milyar doları aşan kripto suçları ile dünya lideri!