içinde

Bitcoin neden gelişmekte olan ülkelere havale göndermenin en iyi yoludur?

Bitcoin, şüphesiz yurtdışına havale göndermek için çekici bir seçenektir. Bu sanal para birimini yurtdışına para göndermek için kullanmak, kullanıcıların para transferi şirketlerinin ve geleneksel bankaların yüksek maliyetlerinden kaçınmasını sağlar.
Dünyanın her yerinden insanlar yurtdışındaki sevdiklerine tertipli olarak para yolluyor. Dünya Bankası, havalelerin o yıl 550 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. COVID-19 pandemisi nedeniyle yurtdışı transferlerindeki düşüşe rağmen, 2020’de 540 milyar dolara çıkarak dayanıklılıklarını kanıtladılar.

Bitcoin, gelişmekte olan ülkelere havale göndermek için en çekici yöntem olarak ortaya çıkmıştır. Belki de bunun nedeni Brezilya, Kolombiya, Kenya, Nijerya, Hindistan, Peru ve Meksika şeklinde gelişmekte olan ülkelerde artan Bitcoin benimsenmesidir. Bu ülkelerin vatandaşları, Bitcoin’i para göndermek için müsait bir alternatif seçenek olarak görüyor.

Bu ülkelerdeki birçok kişi, bu sanal para birimini takas etmek ve extra gelir elde etmek için Profit Builder uygulaması gibi platformları da kullanıyor. Bu tür platformlar, kullanıcıların kayıt olduktan sonrasında fiat para kullanarak kripto para birimi satın almalarını sağlar. Belki daha fazla ayrıntı için kar oluşturucuyu ziyaret edebilirsiniz. Yine de bu platformlar, Bitcoin ticaretini gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar için mümkün ve basit hale getiriyor.
İnsanlar Neden Havale Göndermek İçin Bitcoin Kullanıyor Bitcoin’in
talebi ve arzı her geçen gün artıyor. Bu yüzden fiyatları bir kripto borsasından diğerine değişiyor. Bununla beraber, bir çok insan bu kripto para biriminin sonucunda küresel bir değişiklik aracı olacağına inanıyor.

Dahası, Bitcoin elde etmek basit bir işlemdir. Akıllı telefonunuz olduğu ve durağan bir internet bağlantısına erişebildiğiniz sürece, dijital bir kripto borsasında Bitcoin satın alabilirsiniz. Ayrıca Bitcoin satın alırken veya kullanırken lüzumsuz harcamalara maruz kalmazsınız. Ayrıca sevdiklerinize dilediğiniz vakit, dilediğiniz yerde Bitcoin gönderebilirsiniz.

Bitcoin ek olarak yatırımcıları ülkelerindeki yükselen enflasyondan da koruyor. Örneğin Venezuela, yüksek enflasyon oranları da dahil olmak üzere ekonomik zorluklarla karşı karşıya. Arjantin de benzer bir ekonomik sorunla yüz yüze. Sonuç olarak, bu tür ülkelerde fiat para birimi kıymet kaybetmeye devam ediyor.

Öte yandan Bitcoin, yurtdışında yaşayan bu ülkelerin vatandaşlarının yüksek muamele ücretleri ödemeden sevdiklerine para göndermeleri için verimli bir yol sağlar. Üstelik sevdiklerine gönderdikleri Bitcoin’ler, geleneksel finans sistemlerinin enflasyonist etkilerinden etkilenmezler.
Artan Bitcoin Kabulü
Özellikle gelişmekte olan ülkelerde Bitcoin’in benimsenmesinin hızla arttığı bir sır değil. Bu sanal para biriminin itibari para birimine göre birçok vaadi ve potansiyeli var. Ayrıca insanoğlu Bitcoin’i seviyor bu sebeple hükümet benzer biçimde hiç bir merkezi otorite onu düzenleyemiyor. Bugün, birkaç tüccar ve mağaza Bitcoin ödemelerini kabul ediyor. Birkaç şirket de Bitcoin’e yada arkasındaki teknolojiye yatırım yaptı.

Tüm bu faktörler, bu sanal para birimi için parlak bir geleceğe işaret ediyor. Sonuç olarak, yabancı ülkelerde yaşayan çoğu insan bu dijital para birimine güveniyor. Ve Bitcoin işlemleri nispeten daha ucuz ve daha hızlı olduğu için, daha fazla insan geleneksel para yerine havale göndermek için onu tercih ediyor.

Şu anda, dünyada kripto para birimi havalelerini kolaylaştıran blok zinciri girişimleri var. Ve bu kuruluşlar, Bitcoin kullanıcılarının havale göndermek için kullanmadan önce bilmesi ihtiyaç duyulan bütün bilgileri sağlar.

Ayrılık Atışı
Pek çok hükümet Bitcoin’in gerçekliği ve onu düzenlemenin en iyi yolları ile boğuşuyor. Bununla beraber, bilhassa gelişmekte olan ülkelerdeki pek çok insan, havalelerini eve göndermek için bu teknolojiyi tercih ediyor. İdeal olarak, daha sık havale gönderen kişiler, süreci kolaylaştırmak için teknolojik gelişmeler arıyorlar. Ve Bitcoin en fazlaca beklenen gelişmeyi sundu.

Bu nedenle, gelişmekte olan ülkelerdeki insanoğlu ve yurtdışında yaşayan sevdikleri, fonları hızlı ve müsait fiyatlarla taşımak için bu teknolojiyi kullanıyor. Ayrıca, bu eyaletlerdeki birtakım insanoğlu Bitcoin ticareti yapmak ve ekstra gelir elde etmek için kripto borsalarını kullanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Microsoft, Metaverse’e Yaklaşım Olarak 68.7 Milyar Dolarlık Activision Satın Alımını Açıkladı

Kriptonuzu nasıl korursunuz ?