içinde

Kripto Para Piyasası Düşüşle Başladı !

BİTCOİN HABERLERİ
BİTCOİN HABERLERİ

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonla mücadele oldukça kararlı olunacağı vurgusunun ardından kripto para fiyatları rahat kalmış ve biraz yükselmeyi başarmıştı.

Bitcoin fiyatı şu sıralar 20.900 dolar civarında işlem görüyordu ve önceki işlem gününe kadar değer kaybetmeye devam etti.

Bitcoin fiyatındaki düşüş hareketinin devam etmesi halinde 20.000 dolarda yer alan kritik desteği kırılması oldukça muhtemel görünüyor. Bu desteği kırılması sonrasında yeni tasfiyelerin yaşanıp yaşanmayacağıyla ilgili sorular ve tartışmalar devam ediyor.

Bitcoin fiyat grafii

Kripto para piyasaları son birkaç aydır ‘hisse senetleri piyasası’ ile oldukça güçlü bir korelasyon gösteriyor. Bu korelasyonun bozulup bozulmadığıyla ilgili tartışmalar devam ederken, fiyat grafiğinde korelasyonun devam ettiği görülebiliyordu.

“Kripto paralarda ayı piyasası devam ederken Tether sahibi büyük cüzdanların sahip olduğu oran düşmeye devam ediyor. USDT’de 100 bin ile 10 milyon dolar tutan adresler, 18 ay önce arzı en yüksek düzeyde tuttuklarından bu yana tuttukları varlıkların -%50,5’ini azalttı. -Santiment.”

Santiment

En büyük altcoin Ethereum ise en son bir yıl önce ziyaret ettiği 1050 dolarlık seviyeleri test ediyor. Bu test esnasında fiyat kaybetmeye devam eden ETH, diğer altcoin’lerde de düşüşü tetikledi.

Piyasalardaki korku devam ettiği sürece insanlar ‘nakit parayı’ tutmayı tercih edecektir. Bu, 2008 mali krizinin zirvesinde tasfiyelerle mücadele eden firmalar ve bu yaz kripto para erimesinin çapraz ateşine yakalanan firmalar için geçerliydi.

Singapur merkezli Three Arrows Capital ise artık herkesin odağına girdi. Kripto hedge fonu, endüstrinin en üretken yatırımcılarından birisi olarak da biliniyor ve bu konuda atılım yapmaktan geri durmuyor. Şirketin büyük kripto varlık borcu aldığı da biliniyor olsa da pozisyonlarında 400 milyon dolarlık tasfiyeyle karşı karşıya gibi görünüyor.

Messari’nin fon profili uzmanlarına göre firmanın bu yıl içerisinde %58 oranında değer kaybettiğini ve bu durumun da büyük sorunları ve soruları beraberinde getirdiğini belirtiyor. Zincir üstü verilere göre fonun hisseli Ethereum’u tasfiye ederek borcunu ödemeye çalıştığını gösteriyor.

Genel kripto para piyasa değeri 896 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %44’te yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

BİNANCE REHBERİ

Binance’den Tekrar Kore Pazarına Girme Hazırlığı !

Elon Musk ın bu Seferde İstanbul Fethi Paylaşımı OlaY oLDU !