içinde

Kripto Dünyasının Düşmeye Eğilim Nedenleri ? Bitcoin ve Diğer Kripto Paralarda son durum

Dünyanın en büyük ve en önemli kripto birimi Bitcoin, şu anda sonbahardaki değerinin yarısından daha da az bir değer ile adından söz ettiriyor.

Bitcoin’in yanı sıra Ether ve BNB gibi daha pek çok kripto para da benzer düşüşler ile gündemde yer alırken, büyük borsaların işlem hacmi de azaldı.

Uzmanlara göre şimdi kullanıcıları, sektörün şaşırtıcı bir şekilde büyüme kat etmesinin yerini uzun bir daralma dönemi aldığı bir “kripto” kışı hakkında uyardı.

Durgunluğa yol açan ana etkenler Bitcoin, finans piyasasıyla ilişkilidir

Bitcoin GÜNCEL FİYAT

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

Uzun bir zamandır, kriptonun kendine has dünyasının onu olası bir enflasyon durumuna ve krize karşı daha güçlü kılacağını düşünülüyordu.

Popüler kripto para birimi Bitcoin, herhangi bir merkeze sahip değildir. İddialara göre, hükümetten bağımsız olmanın, Bitcoin’in değerini ekonomik düşüşler, uluslararası savaşlar veya sert politika değişiklikleriyle tutması gerekiyor.

Fakat son birkaç yıl içerisinde yaşanan olaylar bu iddiaların yanlış olduğu gösterdi. Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını mart 2020’de tüm dünya piyasalarını yerle bir ettiğinde, Bitcoin %57 oranında düştü. Ardından ise borsalar ve kripto paralar birden toparlandı ve şaşırtıcı şekilde yükselişe geçti.

Bu yükselişin ise boş zamani harcanabilir gelir ve hükümetler tarafından dünyaya dağıtılan pandemi yardım parasının bir bütünleşmesinden kaynaklandığına inanıldı.

Son zamanlarda yaşanan üzücü enflasyon değerleri, Federal Rezerv ve diğer merkez bankalarının faiz oranlarının yükselmesine sebep olduğu için, yatırımcılar dikkatli hareket ediyor. Güvenli bir sığınak arayan yatırımcılar için Bitcoin şu an riskli gözüküyor.

Rusya’da yaşanan enflasyon, tedarik sorunları, Ukrayna savaşı ve bununla beraber gelen petrol fiyatlarındaki artış piyasayı sarstı.

Kripto değişken yapısıyla biliniyor

En önemli kripto uzmanları dahi, kripto dünyasının garanti olmaktan uzak olduğunu söyleyebilir. Değişkenliğinin pek çok spekülatörün dikkatini çekmesinin sebebi, normal borsa komisyoncularına göre daha hızlı oranlarda para kazandırıyor olmasıdır. Bitcoin’in 2009 başlangıcından bu yana kısa vadeli olan yatırımcıların sırayla piyasaya gelmesi ve ani kararla ilgilerini kaybetmesi de çeşitli düşüşlere ve boğa sürecine sebep oldu. Pek çok borsa, özellikle yüksek hacimli zamanlarda, yapısı gereği riskli teklifler sunar ve yatırımcıların ödünç alınan kripto ile yatırım yapmasını sağlar. Bunun yanı sıra büyük yatırımcıların ise hisselerini satması hızlı düşüşlere sebep olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

BİTCOİN HABERLERİ

Webilginc.Com Tüm Finans,Kripto Para,Coin Haber Takibi Yapanlara Hayırlı Olsun !

Kripto haber siteleri

Brezilya da Yasal Kripto Paralar Ülkede Ödeme Aracı Olacak !