içinde

Coinlerle Kıyaslarken Metaverse Oyun Tokenleri Yükselişte !

Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) tutarları 17 Kasım itibarıyla tat vermezken, metaverse oyun tokenleri Ethverse (ETHV), The Sandbox (SAND), GameSwap (GSWAP), Yield Guild Games (YGG) ve Axie Infinity (AXS) yükseliş elde etti.

En iyi performans gösteren kripto sektörü

Blockchain evreninin gelişmekte olan kısmı olan merverse ekosisteminin piyasa değeri, önceki 24 saatte yüzde 9’dan fazla ve son haftada yaklaşık yüzde 8 artarak 17,42 milyar dolara ulaştı. Ethverse, The Sandbox, GameSwap, Yield Guild Games, Axie Infinity ve birkaç ismin daha yükselişi piyasa kıymetini yukarı çekti.
Bu arada, merkeziyetsiz finans sektörüne ait yaklaşık 140 token, son yedi gün arasında nerede ise yüzde 10’sevinç birleşik yitik gördü.
Bununla birlikte, kripto para piyasasının toplam kıymeti yüzde 14,50’den fazla düşüşle 2,47 trilyon dolara geriledi.

Oyun tokenlerinin son 24 saat ve yedi gün içindeki performansı. Kaynak: Messari

Finansal riskten kaçınma taktiği mi?

Oyun tokenleri, yalnızca Amerika doları açısından değil, bununla birlikte önceki 24 saat içinde BTC ve ETH karşısında da daha iyi performans gösterdi.

Örneğin, kullananların oyun deneyimleri oluşturabileceği, sahiplenebileceği ve bunlardan para kazanabileceği Sandbox sanal dünyasının mahalli tokeni olan SAND, Bitcoin ve Ether karşısında yüzde 27’den fazla terfi etti. Dahası, nispeten meçhul bir NFT varlığı olan ETHV, ilk iki kriptoya karşı iki katından fazla arttı.
En iyi kripto varlıklarından, kripto destekli oyun sektörüne akan kapital, iyimser piyasa yapısına işaret ediyor.

Son yedi gündeki kripto sektörü performansı. Kaynak: Messari

Seattle merkezli blockchain oyun girişimi Irreverent Labs için 5 milyon dolarlık fon sağlayan Andreessen Horowitz bu duruma vesile olanlardan. Polygon’un geliştiricilerinin blockchain üstünde çalışan oyunlar geliştirmeye teşvik için 100.000 dolarlık hackathon tertip duyurusu da buna eklendi.

Başka bir vaka, Kore merkezli çevrim içi oyun şirketi WeMade’nin hisseleri yüzde 400’den fazla artışla 15 Kasım’da 5 milyar doların üstünde piyasa değerine ulaşmasıydı.
Firmanın kazanımları, Axie Infinity ve The Sandbox şeklinde oyuncuların platform içi öğeleri likit hale getirebildikleri dijital varlıklara dönüştürerek kripto para kazanmalarına imkan tanıyan blockchain tabanlı oyun MIR4’ün piyasaya sürülmesini takiben ortaya çıktı.

SAND/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView
WEMADE günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Binance CEO’su Changpeng Zhao Coin ve NFT Yorumları !

Ethereum ve Solana NFT’leri Torrent Sitesinde !