içinde

Bitcoin Yatırımı Nasıl Olmalı? Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber Bitcoin bu şahıslar tarafından neden bir yatırım aracı olarak görülüyor?

Bitcoin’e birinci yatırım yapanların devasa çıkarlar elde ettiğini hepimiz duymuşuzdur. Pekala, Bitcoin bu bireyler tarafından neden bir yatırım aracı olarak görülüyor? Bitcoin’e ve kripto paralara yaptıkları yatırım ile nasıl yüksek karlar elde ettiler? Gelin bu soruların yanıtlarını aramaya başlayalım.

“Bitcoin’e nasıl yatırım yapılır?” sorusundan evvel “Bitcoin bir yatırım aracı mıdır?” sorusuna kendi içimizde mantıklı bir yanıt bulmak kıymetlidir. Dünyada beşerler ortasında süratle yayılan kripto para ticaretinde elbette herkes kazanmıyor. Borsalar tabiatı gereği bir diğerinin parasını cebinden alma sanatıdır diyebiliriz. Aslında ticaretin özünde de bu vardır. Artık gelin yatırım ve günlük ticaret ortasındaki farklara değinelim.

Yatırım Yapmadan Önce

Bitcoin’e yahut öbür kripto paralara yatırım yapmadan evvel kişi kendine şu soruyu sormalıdır: Yatırım yapmak için ayırdığım paraya gereksinim duyacak mıyım?

Eğer bu soruya “çok uzun bir mühlet gereksinimim olmayacak” diye cevaplayabiliyorsanız yatırım yapmak için en büyük kuralı sağlıyorsunuz demektir. Fakat yatırım yapmasanız dahi size kısa bir müddette lazım olacak bir parayla yahut borç ile süreç yapmamalısınız. Zira bu sizin gerilim düzeyinizi arttıracaktır ve sağlıklı kararlar almanıza mani olacaktır. Bir öbür kıymetli soru ise “çok uzun müddet sabredebilir miyim?” olacaktır. Zira bir günde bakiyenizi ikiye katlamaya çalışmak maalesef pek gerçekçi bir yaklaşım olmayacaktır. Bu durumda yatırım yapmadan evvel psikolojinizi ve bakiyenizi hazırlamalısınız.


Yatırım Nasıl Yapılır?

Elbette, beşerler dilediği her kripto paraya yatırım yapabilir. Üstte yatırım yapmanın uzun müddet kripto para ünitesini elde tutmayı gerektirdiğini öğrendik. Bir diğer yorumla projesine, kadrosuna ve uzun vadeli yapacakları işlere güvenmek manasına da gelmektedir. Fakat çok yakın bir tarihte piyasanın en büyük kıymete sahip altıncı projesinde yaşananları biliyoruz. Bu yüzden bundan çok daha farklı felaket senaryolarını da pahalandırmak gerekmektedir.

Merkezi yapıda olan bir projenin güvenilirliği de tekrar o projenin merkezine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu durumda uzun vade yatırımlarımız çok fazla risk barındırıyor olacaktır.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda kripto para piyasalarında gerçek blok zincir ruhunu; merkeziyetsizliği, şeffaflığı ve itimadı Bitcoin’in yansıttığını görmek güç değil. Bitcoin’in blok zincir teknolojisini gerçek manası ile kullanabilen ve piyasanın en esaslı projesi olması sebebiyle en sağlam kripto para olduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa kurumsallarında farklı risk prim ölçütlerine karşın Bitcoin de mutabık kalıyor olması bu görüşü desteklemektedir.

Uzun vadede yatırım yapabileceğimiz blok zincir ruhunu yansıtabilen ve dalın en değerli kesimi diyebileceğimiz Bitcoin’i birçok insan üzere bir “değer saklama aracı” olarak görebiliriz.

Özellikle içinde bulunduğumuz ayı piyasası sebebi ile Bitcoin’e yatırım yapan yeni insanların, bir sonraki boğa döneminde karlılık oranlarının çok yüksek olacağı ön görülmektedir.

Bitcoin’e çok evvelce inanmış ve yatırım yapmış olan insanların boğa döneminde etmiş oldukları karlılık kıssalarını hepimiz duymuşuzdur. Birçoğunun şu an Bitcoin’de balina olduğu dahi lisana getiriliyor.

Öyleyse bu yazımızda “Yatırım yapmadan evvel ve yatırım yaparken nelere hazır olmalıyız?” “Neleri göz önünde bulundurmalıyız?” üzere soruları cevaplamış bulunmaktayız. Yazımızın en değerli notu ise “okuduklarınızın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir ve kesinlikle kendi araştırmalarınız yaparak kendi yolunuzu çizmelisiniz.” olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Binance ve FTX, Voyager’ın Varlıklarını Satın Almak İstiyor Webilginç Kripto Para Haber

Eminem ve Snoop Dogg, Metaverse’te Konser Verecek Webilginç Kripto Para Haber