içinde

BitMEX Yöneticisi Kara Para Aklamaktan Hatalı Bulundu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

BitMEX’in iş geliştirme lideri Gregory Dwyer, ABD Adalet Bakanlığı tarafından kripto para borsasında kara para aklama yasasını ihlal etmekten hatalı bulundu.

BitMEX’in üst seviye yöneticisi Gregory Dwyer, Banka Kapalılığı Yasası’nı bir kara para aklamayı tedbire programı oluşturma, uygulama ve sürdürmede yardım ve yataklık etmekten hatalı bulundu. Dwyer, ABD Bölge Yargıcı John G. Koeltl’ın huzurunda hatasını kabul etti.

BitMEX Yöneticisi Kara Para Aklama Yasasını İhlal Etti

Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams, kripto borsası BitMEX aracılığıyla maddeyi ihlal eden Dwyer’in kararını verdi. Dwyer, para cezasına çevrilebilen mahpus cezasına çarptırıldı.

ABD Avukatı Damian Williams dava ile ilgili şunları söyledi:

“Bu savunmayla, bu Ofis artık üç kurucunun yanı sıra BitMEX’in üst seviye bir çalışanına karşı kara para aklama maddelerini kasıtlı olarak ihlal ettiği için cezai mahkumiyet kararı aldı. Bugünkü savunma, kripto para borsalarında idare yetkisine sahip çalışanların, bu borsaların kurucuları kadar, Banka Kapalılığı Yasası kapsamındaki yükümlülüklerini taammüden göz arkası edemeyeceğini yansıtıyor.”

Kripto para borsası BitMEX’in birinci çalışanlarından biri olan ve iş geliştirme lideri olarak vazife yapan Dwyer, şirketin kara para aklama programı kurmasına ve sürdürmemesine taammüden neden oldu. BitMEX aslında bir kara para aklama platformuydu ve BitMEX yatırımcıların içeriğini ve şirketin ABD’den gelir elde ettiğini gösteren dataları topladı ve dağıttı.

Suçunun kabul edilmesiyle birlikte 5 yıl mahpus cezası alan Dwyer, savunma muahedesi koşullarınca cürümden elde edilen maddi yararı temsil eden 150 bin dolar fiyatında bir cezai para cezası ödemeyi kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tornado Cash Yaptırımının Akabinde Kripto Kesimini Neler Bekliyor? Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin ATM’lerinin Sayısı 40 Bine Yaklaşıyor Webilginç Kripto Para Haber