içinde

BlackRock, Özel Bitcoin Fonunu Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Yatırım şirketi BlackRock, direkt Bitcoin (BTC) odaklı fonu sunmaya başlayacağını açıkladı. Fon, direkt Bitcoin (BTC) bazlı birinci fon olacak ve ABD’li müşterilere hizmet verecek.

BlacRock’un ABD’li kurumsal müşterilerini hedefleyen ve onların spot Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlayan özel fon, şirketin resmi web sitesi üzerinden duyuruldu. Yapılan duyuruda şirket, ağır ilgi gördüklerinin altını çizdi.

BlackRock Özel Bitcoin Fonu için Heyecanlı

10 trilyon dolardan fazla varlık yöneten BlackRock, yeni bir adım attı. Bitcoin’e odaklanan özel fonunu duyuran şirket, yaptığı açıklamada Bitcoin’in piyasa hacminin yüzde 50’sinden fazlasını elinde tuttuğunun altını çizdi. Aslında bu da şirketin neden Bitcoin’e özel bir fon çıkardığının bir cevabı niteliğinde.

BlackRock yaptığı açıklamada hususa dair şöyle dedi:

Dijital varlık pazarındaki keskin düşüşe karşın, birtakım kurumsal müşterilerden teknolojimizi ve eser yeteneklerimizi kullanarak bu varlıkları nasıl verimli tıpkı vakitte uygun maliyetli bir halde erişebileceğimiz konusunda hala büyük ilgi görüyoruz. Bitcoin en eski, en büyük ve en likit kripto varlıktır ve şu anda kripto varlık alanındaki müşterilerimizin birincil ilgi mevzusudur. Stablecoinler hariç, Bitcoin piyasa hacminin yüzde 50’sine yakınını elinde tutuyor. BlackRock, dijital varlıkların ve bunlarla bağlantılı ekosistemlerin, müşterilerimize ve sermaye piyasalarına daha geniş manada yarar sağlama potansiyelini gördüğümüz dört alanda çalışmalar yürütüyor: müsaadeli blok zincirleri, stable coinler, kripto varlıklar ve tokenizasyon.

BlackRock ve Coinbase İşbirliği

BlackRock ve kripto para borsası Coinbase 4 Ağustos’ta ile kurumsal yatırımcıları için kripto varlıklar için erişim ismine işbirliği yapacağını duyurmuştu. Bu haberden tam bir hafta sonra bugün ise Bitcoin fonu açıklaması BlackRock cephesinden gelmiş oldu. Yaklaşık 9 trilyon dolarlık fon yöneten BlackRock, Coinbase Prime‘ı kullanacak.

Bu haber, BlackRock CEO’su Larry Fink’in dijital varlıklar için çok az talep görüldüğünü söylemesinden yalnızca bir yıl sonra geldi. Kurumsal yatırımcı tarafında kripto varlıklarının ilgi görmesi piyasa açısından olumlu bir durum. 2021’de yaşadığımız boğa rallisinde kurumsal yatırımcıların fon gücü ve kriptoya ilgisi piyasaya hoş bir devir yaşatmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Genesis Digital, 708 MW Kapasiteye Ulaştı Webilginç Kripto Para Haber

KuCoin, NFT ETF Pazarı Hizmetini Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber