Block Reward Blok Ödülü Nedir ?
içinde

Block Reward Blok Ödülü Nedir ?

Başarılı bir şekilde bir blok yaratan madenciye verilen ödüldür.

Bu, söz konusu kripto para birimi tarafından kullanılan politikaya bağlı olarak ve tüm bloğun zaten başarıyla çıkarılıp çıkarılmadığına göre, bir para ve işlem ücretleri karışımı olabilir.

Şu anda Bitcoin her blok için 25 bitcoin ödülü veriliyor. Blok ödül belli bir sayıda blok çıkarıldığında yarılanıyor. Bitcoin’de, eşik her 210,000 bloktur.

Block Reward Blok Ödülü Nedir? – Kripto Para Bilgi Bankası – WEBİLGİNC

YouTube video

Detaylar

Block Reward (Blok Ödülü) Nedir?


Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, Bitcoin’i yarattığı zaman Blok Ödül programını belirledi.

Bitcoin’in merkezi kurallarından biri olan Block reward (Blok ödülü), kripto para birimine göre veya zorluk derecesine göre değişebilen miktarlarda, blok madenciliği sırasında bir blokta başarıyla hesaplama yapan yani bitcoin veya diğer altcoinlerden birini bulan madenciye verilen ödüldür.

Blok ödülü, ağda yeni Bitcoin’ler oluşturmanın tek yoludur.

Blok Ödülü Nasıl Kazanılır?

Bitcoin madencileri onaylanmış işlemlerinin bloklarını oluşturarak ve bu blokları blok zincirine dahil ederek ödül kazanabilmektedir. Buna teşvik primi olarak da bakabilirsiniz. Madencilikte bir blokta Hash‘ı başarıyla hesaplayan her madenciye blok ödülü verilir. Blockchain’de her başarılı işlem yeni paraların üretilmesine yarar ve her yeni üretilen kripto para ile madenciye Blok Reward verilir.

Bitcoin’in madencileri her bir yeni blok tamamlandığında 25 Bitocin(BTC) ödül alır. Ödüller para ve işlem ücretleri karışımı olabilmektedir.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. Webilginc.com  ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Milyoner Zenginlerin Yüzde 30’u Kripto Yatırımı Yapıyor !

BİNANCE REHBERİ

Binance Nedir, Nasıl Kullanılır? Binance Borsası