içinde

Blokzinciri Alanında Çalışan Sayısı Büyük Artış Gösterdi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Blokzinciri alanında çalışan sayısı, geçtiğimiz yıla kıyasla yaklaşık %80 oranında artış gösterdi.

LinkedIn ve kripto para borsası OKX’in raporuna nazaran blokzinciri alanında çalışanların sayısı Haziran 2022 itibariyle %76 oranında arttı.

“LınkedIn’in bilgilerine nazaran blokzinciri sanayisinde çalışan insan sayısı yıılık bazda %76 oranında artış gösterdi”

Blokzinciri sanayisinde çalışan kişi sayısı açısından Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Çin başı çekiyor. Hindistan’da bu alanda çalışan insan sayısı %122 oranında arttı ve bu alanda dünyanın birinci sırasında yerleşti. Hindistan’ı %106 oranıyla Kanada ve %92’lik oranla Singapur takip ediyor.

İş İlanlarında da Devasa Artış Yaşandı

Blokzinciri teknolojisiyle ilgili iş ilanlarında da son derece değerli bir artış kaydedildi. İlanlar İspanya’da %609 oranında artarken onu %560 ile Kanada %145 ile de Hindistan takip etti.

Blokzinciri alanında çalışanların %19’u finans bölümünde yer alırken %16’sı mühendislik kısmında faaliyet gösteriyor. İş geliştirme, bilgi teknolojisi ve satış alanları da sırasıyla %6’lık oranlarla birinci beş sırayı oluşturuyor.

Yapılan araştırmaya nazaran teknik yeteneklere duyulan muhtaçlık konusunda büyük bir artış yaşanıyor ve en fazla boşluk da bu alanda görülüyor.

“Küresel blokzinciri teknik bilgi talebinde büyük bir boşluk kelam konusu. Haziran 2022 itibariyle iş ilanları açısında mühendislik, blokzincirinde yönelik global talebin doruğunda yer alıyor. Onu BT yeteneği takip ediyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

FİLENİN SULTANLKARI KAPAK

FİLENİN SULTANLARI 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda İRANI 3 0 MAĞLUP ETTİ ! 2021 OLİMPİYATLARI TÜRKİYE İRAN KADIN VOLEYBOL MAÇI GÖRÜNTÜLERİ

Blockchain Şirketi Skynet Labs Kapatılıyor Webilginç Kripto Para Haber