içinde

BlueBenx, Akın Sonrası Para Çekme Süreçlerini Durdurdu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Brezilyalı kripto kredi platformu BlueBenx, 32 milyon dolarlık hack saldırısının akabinde kullanıcılarının para çekme süreçlerini durdurdu.

Son vakitlerde kripto para piyasası birçok hack atağıyla sarsıldı. Bunlara bir yenisi de Brezilya’dan eklendi. Brezilya merkezli kripto kredi platformu BlueBenx, 32 milyon dolarlık bir akına uğradı. Bu atağın akabinde şirket, 22.000 kullanıcısının para çekmesini engelledi.

“BlueBenx Hack Saldırısına Uğradı” İddiası

Kripto şirketi BlueBenx’in avukatı Assuramaya Kuthumi, platforma yapılan 32 milyon dolarlık saldırıyı doğruladı. Ayrıyeten taarruzun 32 milyon dolarlık kayıpla sonuçlandığını da söyledi. Şirket, atakla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşmadı. Öteki yandan şirketin, çalışanlarının birçoklarını işten çıkardığı da tez ediliyor.

Şirket, çeşitli kurum içi kazan yollarını kullanarak kripto para ünitelerine yatırım yapan kullanıcılarına yüzde 66’ya varan getiri kelamı vaat ediyordu. Lakin, piyasada yaşananlardan sonra BlueBenx de yüksek getiri vaatlerini yerine getiremeyen şirketler ortasına katılmış oldu.

Brezilyalı haber kuruluşu Portal do Bitcoin‘e konuşan isimsiz bir yatırımcı şu sözlerle durumu anlattı:

“Bence bunun bir dolandırıcılık olma mümkünlüğü yüksek zira tüm bu hacker saldırısı kıssası bir sürü saçmalık üzere görünüyor”

Son vakitlerde yüksek getirili hizmetlerle ilgili artan riskler dikkat çekiyor. Bu yüzden yatırımcılar da artık daha inançlı stratejiler olarak daha düşük riskli kripto getirilerine göz atıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto Analitik Firması, Ethereum’un Performansını Kıymetlendirdi Webilginç Kripto Para Haber

Polkadot ağı DeFi protokolü Acala Atağa Uğradı Webilginç Kripto Para Haber