içinde

BOŞ TARLAYI BADEM BAHÇESİ YAPMA BADEM FİDAN DİKİMİ TARLA PEYZAJ FİDAN DİKİM İŞARETLEME VE ÇUKUR KAZI

MAKOKO BADEM FİDAN DİKİMİ
MAKOKO BADEM FİDAN DİKİMİ

Meyveciliğin en mühim işlemlerinden biri dikimdir. Yanlış yapılan dikimin telafisi yoktur. Dikim, üç-beş dakikalık bir anlatımla çömez insanlarla şansa bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir. Sadece bir fidanın eğri olarak dikilmesi gelecekte yarım bir ağaç olacağı ve yaşam boyu az meyve vereceği unutulmamalıdır.
Dikimden daha mühim bir mevzu var. Badem dikilmeden ilkin arazi her yönüyle incelenmelidir. Toprak, drenaj, don durumu, çeşit, anaç… her yönüyle iyice incelenmelidir.
Dikim, takım işidir. O ekipte herkesin rolü belli olmalıdır ve ekipte kim hangi rolü yapıyorsa bahçe bitinceye kadar o görevi yapmalıdır. Örneğin bir şahıs sadece fidanları dağıtmalı ve bahçe bitinceye kadar o kişi, o işten sorumludur. 20 sene geçse de o kişi sorumluluğu hiç bitmez. Böylece ana çeşit ve dölleyici çeşidi fidanlar karışmaz ve verim negatif etkilenmez.

İşte sizler için çektiğimiz kendi yaptığımız tarla yı badem bahçesi yapma videomuz..

YAZILI DAHA FAZLA DETAY İÇİN BU YAZIMIZI ZİYARET EDİNİZ

badem bahçesi kurulumu,badem bahçesi getirisi,badem bahçesi nasıl kurulur,badem bahçesi bakımı,badem bahçesi kurma maliyeti,badem bahçesi devlet desteği,badem bahçesi kurma maliyeti 2020,badem bahçesi kurulumu devlet desteği,,bertina badem bahçesi,,badem bahçesi destekleri,,100 dönüm badem bahçesi,badem bahçesi kurulumu,badem bahçesi nasıl kurulur,badem bahçesi kurma maliyeti,badem bahçesi devlet desteği,badem bahçesi getirisi,badem ağacı bahçesi,badem bahçesi dikim aralığı,satılık badem bahçesi antalya,satılık badem bahçesi adana,afyonda badem bahçesi videoları,badem bahçesi bulmaca,badem bahcesi bakim ve budama,badem bahçesi bakım zamanları,badem bahçesi kurmak nasıl bir yatırım sizce,100 dönüm badem bahçesi,badem bahçesi destekleri,badem bahçesi danışmanlık,badem bahçesi forum,bahçede badem fiyatı,badem bahçesi kuran firmalar,badem bahçesi geliri,rüyada badem bahçesi görmek,badem bahçesi kurma maliyeti 2020,badem bahçesi kurmak,badem bahçesi kurulum maliyeti,badem bahçesi maliyeti,satılık badem bahçesi mersin,badem bahçesi kurmanın maliyeti,badem bahçesi nedir,badem bahçesi oluşturma,badem bahçesi projesi,badem bahçesi sulama,makoko bademi,makako badem,makako badem özellikleri,makako badem fidanı fiyatları,makako badem verimi,makako badem yetiştiriciliği,

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bu Çocuklar NFT Savaşlarında İlk Beşte !

Risk/ödül R/R oranı ne demektir ?