içinde

BTG Pactual Kendi Borsası Mynt’i Kurdu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Latin Amerika’nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, Brezilya’da bir kripto para borsası Mynt’i başlattı.

Bankanın yeni ticaret platformu Mynt isminde ve kullanıcıların Bitcoin‘e direkt erişmelerini sağlayacak. Bu durum Brezilya’da bunu yapan birinci önde gelen finans kurumları ortasında yer alacak. Ek olarak, 200 milyar doların üzerinde varlığa sahip olan yatırım bankası BTG Pactual, kullanıcılar bir hesap açtıktan sonra tüm kullanıcılarına Bitcoin hakkında eğitim içeriği sağlayacak.

BTG Pactual’in Mynt’ı Kesintisiz Hizmet Sağlayacak

BTG Pactual tarafından kurulan kripto para borsası Mynt’in eser müdürü Pedro Frazao, evvel bir röportajda “İçerik, Mynt’in her düzeyinde bir modülü olacak” dedi.

Ayrıca Pedro Frazao şunları da kelamlarına ekledi:

“Başlattığımız rastgele bir eser, müşterinin neye yatırım yaptıkları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayan bir görüntü yahut kağıt üzere birtakım içeriklerle birlikte gelecek ve rastgele bir soruları varsa, sorularını sorabilecekleri 7/24 servis çizgisi olacak”

BTG’nin ortağı ve dijital varlıklar lideri Andre Portilho, tıpkı röportajda Mynt’in konuşma uygulamasına “Bitcoin ne tarafından destekleniyor?” diye sorulduğunda uygulamanın şu cevabı verdiğini söyledi:

“Bitcoin’in takviyesi fizikî değil. Blok zincirini destekleyen matematik tarafından destekleniyor ve bu teknoloji, süreçlerinin güvenliğini garanti ediyor”

Bununla birlikte, Mynt’i kimin destekleyeceği ve fizikî Bitcoin koruyucusu olarak kimin hizmet edeceği şu anda belirsizliğini koruyor. Lansman sırasında, Mynt müşterileri kendi kendilerini korumak için Bitcoin’lerini platformdan çekemeyecekler ancak platform gelecekte bu tıp fonksiyonları etkinleştirmeyi planlıyor.

Portilho röportajda şunları söyledi:

“Vizyonumuz, internetin bilgi sanayisine yaptığını kripto teknolojisinin finans sanayisine yapacağıdır, yani büsbütün değiştirmek”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

HUSD Stablecoin’i Tekrar 1 Dolar Düzeyini Yakaladı Webilginç Kripto Para Haber

Binance Kısa Vadeli Para Çekim Sorunu Yaşadı Webilginç Kripto Para Haber