içinde

Bu Bitcoin Borsalarında Kesinti: Resmi Açıklama Yapıldı!

Salı günü Cloudflare, hizmet ve ağ problemleriyle karşı karşıya olduğunu açıkladı. Birçok web sitesinde yanlışlara yahut vakit aşımlarına neden olduğunu söyledi. Ayrıyeten, sorun Cloudflare grubu tarafından belirlendi. Şu anda etkilenen hizmetleri geri yüklemek için bir düzeltme uyguluyor. Pekala, bunun kripto paralarla ne alakası var? Cloudflare’in hizmet verdiği platformlar ortasında ünlü Bitcoin borsaları yer alıyor. İşte detaylar…

Cloudflare meşakkati, kripto piyasasını etkiledi

Etkilenen hizmetler ortasında büyük kripto web siteleri ve öteki tanınan alışveriş, toplumsal ve oyun platformları yer alıyor. Web sitelerinden kimileri, başkaları ortasında FTX, KuCoin, Coinbase, Amazon, Minecraft, Steam, Discord, Telegram, GitLab’ı içeriyor. Cloudflare takımı, bu sabah 9.30 sularında, internet’in neredeyse yarısının web sitelerinde yanılgı yahut vakit aşımı yaşamasına neden olan kritik bir sorunu araştırıyor. Cloudflare, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Etkilenen bölgelerdeki sitelere ulaşmaya çalışanlar “500 Error” gözlemleyecek. Olay, ağımızdaki tüm bilgi hizmetlerini etkiliyor. Daha fazla bilgiye sahip olduğumuzda sizi güncellemeye devam edeceğiz.

Sabah saat 10 civarı Cloudflare, takımın sorunu tespit ettiğini ve etkilenen hizmetleri geri yüklemek için bir düzeltme uyguladığını söyledi. Daha sonra takım sonuçları izlemeye başladı. Cloudflare CTO’su John Graham-Cumming, kesintinin dünya çapında olmadığını, fakat birçok yerin etkilendiğini söyledi. Hizmetler yakında tekrar çevrim içi olacağından bahsetti.

Bitcoin borsalarında kesintiler görülmekte

FTX, KuCoin, Kraken, Coinbase, WazirX, eToro, CoinMarketCap, Coingecko, Nexo ve öbürleri dahil olmak üzere birçok kripto platformu etkilendi. Ayrıyeten 2K Games, League of Legends, Minecraft, Steam, Amazon Web Services, Discord, DoorDash, Gitlab, Shopify, Skype, UPS, Udemy, Canva, HubSpot, vb. üzere büyük web siteleri de etkilenenler ortasındaydı. Birçok web sitesi, performansın yanı sıra DDoS müdafaası ve güvenliği için Cloudflare kullanıyor. Ayrıyeten, IP’yi yaymak için DigitalOcean’ın DNS hizmetini kullanan platformlar da hizmet Cloudflare’a bağlı olduğundan problemlerle karşılaşıyordu.

Sorunun üzerine Cloudflare’in resmi açıklamasının akabinde FTX, OKEx, Bitfinex üzere kripto para borsalarının yöneticilerinden de açıklama geldi. Borsa yöneticileri sorunun Cloudflare’den kaynaklandığını açıkladı.  Cloudflare, bir hafta içinde ikinci kesintisini yaşadı. 15 Haziran’da bir kesinti birtakım bölgelerde aksamalara neden oldu. Discord, GitLab ve SaaS platformu OSlash, Shopify ve Canva dahil olmak üzere birçok hizmet Hindistan, Endonezya ve Doğu Avrupa’da ağ meseleleriyle karşılaştı. Ayrıyeten daha evvel, 2019’da da bir kesinti yaşanmıştı ve kripto para piyasası tekrar etkilenmişti. Coinbase ve CoinMarketCap tekrar etkilenenler ortasındaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Netflix Filmi ‘Yetişkinler İçin Aşk’tan İlk Fragman [Video]

Yeni Film Netflix Filmi’ten İlk Fragman Geldi