içinde

Bu Bitcoin Kestirimleri Ürküttü: 17 Bin, 12 Bin ve 10 Bin Dolar!

Bir analist, Bitcoin fiyatındaki son artışa karşın 10 bin doların hala masada durduğunu söylüyor. Bir diğer analist ise 17 bin doların tekrar test edilmesinin mümkün olduğunu kaydediyor.

“Bitcoin için bir sonraki aşağı istikametli fiyat maksadı 12.000 dolar”

InTheMoneyStocks’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, düzeyin üzerinde toparlanma belirtileri göstermesine karşın çok optimist değil. Soloway, Bitcoin (BTC)’nin 20.000 doların altında daha fazla düzeltme için uygun olduğunu savunuyor.

Soloway, Bitcoin için bir sonraki mümkün aşağı istikametli fiyat amacının 12.000 dolar olacağını belirtiyor. Lakin tarihi eğilimlere dayanarak 10.000 dolara kadar düzeltme mümkünlüğünü dışlamıyor. Strateji uzmanına nazaran, Bitcoin’in tüm vakitlerin bedeline yönelik evvelki yörüngesinin, aşağı tarafta de yansıtılabilir. Ayrıyeten, mevcut yüksek enflasyon ve faiz artışı ortamının BTC’nin aşağı taraflı projeksiyonunu zorlaştırdığını söylüyor. Analist, Şu değerlendirmeyi yapıyor:

10.000 doların altına düşmemizin çok mümkün olduğunu kabul etmek kıymetli. 2018 ve 2019’da 3.500 dolar civarında olan en düşük düzeyleri görmemeyi tercih edersiniz. Bunun yanı sıra, BTC için bu yeni eşi görülmemiş bir ortam. Fed ve yaptıkları nedeniyle. Parayı sistemden çekiyorlar. Bu yüzden bunun çok güç bir seyahat olması beklenen.

Bitcoin’in yeni taban noktası

Bununla birlikte Soloway, Bitcoin 20.000 doların üzerinde tutarsa, daha fazla boğa çekeceğini söylüyor. Bunun da onu tüm vakitlerin en yüksek düzeyine gerçek iteceğini kaydediyor. Strateji uzmanına nazaran, fiyatı 20.000 doların üzerinde tutmak, muhtemelen Bitcoin’in yeni tabanı hakkında genel bir piyasa hissiyatı sunacak.

Öte yandan, uzun vadeli beklentilerin token lehine olduğunu vurguluyor. Ayrıyeten, Bitcoin’in sıfıra geri dönebileceği fikrini reddediyor. Bunun yanında önümüzdeki altı ayın güçlü olacağına dikkat çekiyor. 65.000 dolara ulaşma mümkünlüğü üzerine Soloway, aylarca yatay süreçlerden sonra bunun en az iki yıl alabileceğini öngörüyor. Enflasyon soğursa, Fed’in daha fazla para basacağını belirtiyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

Ekonomi acı çekiyorsa, bu sistemik ayı piyasasına daha uzun bir mühlet sahipseniz, bu pay senetleri için berbattır. Fakat Bitcoin için değil. Zira matbaalar tekrar para basmaya başlayacak. Bu sonuçta Bitcoin için bir yükseliş senaryosu olacaktır.

Bitcoin için 100.000 dolara giden yol

Stratejist, Bitcoin’in 100.000 doları geçeceğini savunuyor. Fakat, piyasanın hiçbir yararı olmayan varlıkları temizlemesi gerektiğini kaydediyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in hala olgunlaşmakta olan yeni bir varlık olarak ele alınması gerektiği konusunda uyarıyor. Bu nedenle yatırımcıların sistemsiz fiyat hareketi beklemesi gerektiğini söylüyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere 20.000 doların altında süreç gördükten sonra, Bitcoin %4’ün üzerinde küçük karlar elde etti. BTC, basın vaktinde 20.900 dolar düzeyinde süreç görüyordu.

“BTC’nin 17.000 doları tekrar test etmesi mümkün”

NYSE Group’un eski lideri Tom Farley, Bitcoin fiyatının 17.000 dolar düzeyini yine test edeceğini varsayım ediyor. Yeniden de, kripto para ünitesinin şimdilik en azından kısa vadeli bir tabana ulaştığına inanıyor. Ayrıyeten, son fiyat düşüşünü ‘gerçekten iyi’ bir satın alma fırsatı olarak nitelendiriyor.

Farley, piyasanın zati bir kapitülasyona katlandığına inanıyor. Hafta sonu boyunca, önder kripto evvelki yükseliş döngüsünün en yüksek noktasının altına düştü. Kripto para analitik firması Glassnode tarafından sağlanan bilgilere nazaran, yatırımcılar 7 milyar dolardan fazla kayıp verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bu Bitcoin Tahminleri Ürküttü: 17 Bin, 12 Bin ve 10 Bin Dolar!

Uniswap Labs, NFT Startup’ı Genie’yi Satın Aldı Webilginç Kripto Para Haber