içinde

Bu Haber Dogecoin Fiyatını Uçurdu: İşte Olanlar!

Sosyal medya devi Twitter Salı günü SEC’e bir vekaletname vererek hissedarlarından Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık devralma muahedesiyle ilgili özel bir toplantıya katılmalarını istedi. Müracaatta, Twitter idare konseyi oybirliğiyle hissedarlarına devralma mutabakatı lehinde oy kullanmalarını tavsiye ediyor. Bu haberle Dogecoin fiyatı coştu.

Twitter, hissedarlardan devralma mutabakatını onaylamalarını istedi

Twitter idare konseyi, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık mutabakatının ve mutabakatta öngörülen öteki süreçlerin adil, tavsiye edilebilir ve Twitter ile hissedarlarının çıkarları için adil olduğuna inanıyor. Konsey, hisse sahiplerine birleşme kontratı, üst seviye yöneticilere ödenecek tazminat ve yetersiz oy nedeniyle harika toplantının ertelenmesi için ‘KESİNLİKLE’ oy vermelerini tavsiye ediyor.

Elon Musk, Twitter’ı satın alma teklifinin bir modülü olarak X Holdings I, X Holdings II ve X Holdings III olmak üzere üç kuruluş kurdu. Mutabakata nazaran Twitter, X Holdings I’in bir yan kuruluşu olan X Holdings II ile birleşecek. Birleşmenin akabinde Twitter, ana şirket olan X Holdings I’in tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olacak. Ayrıyeten Twitter, halka açık bir şirket olmaktan çıkacak. Buna ek olarak ismi pay senetleri, faizsiz 54,20 dolar nakit alma hakkına dönüşecek.

Hissedarların, Elon Musk’ın şirketi satın almasını sağlayacak muahedeyi Temmuz yahut Ağustos aylarında oylamaları bekleniyor. Özel toplantı sanal olarak canlı interaktif web yayınında gerçekleştirilecek. Hisse sahiplerinin, özel toplantıyı canlı olarak dinlemesi ve internet üzerinden oy kullanması mümkün. Şirketin payları, piyasa öncesi süreçlerde 39,51 dolarlık piyasa öncesi yüksek fiyata yükseldi. Yazma sırasında, pay senedi fiyatı %2 artışla 38,19 dolardan süreç görüyor.

Elon Musk, devralmadan evvel çözülmemiş sıkıntıları çözmek istiyor

Kurulun tavsiyesi, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık mutabakatın tamamlanmasından kuşku duymasının çabucak akabinde geldi. Musk için en değerli mevzu Twitter’daki uydurma hesapların sayısı olmaya devam ediyor. Twitter’ın düzmece hesaplarla ilgili dataları paylaşılıncaya kadar mutabakatın ilerleyemeyeceğine inanıyor. İkincisi, Musk bu mevzuda emin olmadığı için borç finansmanı da bir barikat. Ve sonuncusu, hissedarların muahedeyi onaylamasıdır.

Dogecoin, Twitter haberinin akabinde atağa geçti

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifi, Twitter İdare Şurası tarafından oybirliğiyle onaylandı. Ayrıyeten Şura, hisse sahiplerine muahedeyi onaylamaları konusunda tavsiye verdi. Tüm gün potansiyel bir muahede onayı söylentileriyle yükselen Dogecoin (DOGE), anında %9’luk bir artışla reaksiyon verdi. Kümülatif günlük büyümeyi neredeyse %19’a getirdi.

Şu anda, Dogecoin (DOGE)’nin toplam kapitalizasyonu 8,9 milyar dolar olmak üzere, DOGE başına fiyat 0,06706 sent. Bu kapitalizasyon kıymeti, artık bir ödeme aracı olan eski göğüs coin’i, CoinMarketCap’in piyasa kıymeti açısından onuncu sıraya yerleştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

BIS, Kripto ile İlgili İhtarlarının Gerçek Çıktığını Söyledi Webilginç Kripto Para Haber

Shiba Inu Şoke Etti: SHIB İnanılmaz Yükseliyor!