içinde

Bu Hafta Metaverse’de Neler Oluyor?

CoinMarketCap, 2 milyon kullanıcıya ulaşan The Sandbox ve Alpha Season 2 lansmanından FC Barcelona’nın metaverse planlarına ve NFT düşüşüne kadar metaverse’deki en son gelişmelerden bazılarına göz atıyor.
Yakın gelecekte, taraftarlar evlerinin rahatlığında futbol maçlarını izleyebilecek ve sanal stadyum turları yapabilecekler. Manchester City ilk metaverse stadyumunu inşa etmek isterken, metaverse partisine iki büyük kulüp daha katıldı . Bu arada Güney Kore, 2026 yılına kadar bir metaverse merkezi olma vizyonunu güçlü bir biçimde zorluyor. Doğu Asya ülkesi, metaverse planları için 187 milyon dolar ayırdı.
İşte geçen haftanın en coşku verici metaverse haberlerinden bazılarının özeti.
Sandbox 2 Milyon Kullanıcıyı Vurdu, Büyük K-Pop Etiketi ile Anlaşmayı Sağladı
Popüler merkezi olmayan metaverse platformu The Sandbox’taki kayıtlı kullanıcı sayısı, oyna-kazan sezon 2 alfa lansmanının başında 2 milyonu aştı . Oyuncular, çok imrenilen Alpha Pass NFT’yi kazanma şansı elde etmek için 200’den fazla göreve katılabilir.
NFT yatırım şirketi Animoca Brands’in sahibi olduğu The Sandbox, ortalama dört yıldır imal aşamasında. Oyunun Alpha Season 2 isminde mevcut yapısı geçen hafta yayına girdi. The Sandbox üzerine inşa edilen oldukça çeşitli firma ve fertleri sergileyecek.

Şirketin resmi bir Medium gönderisine gore , oyuncular 35’ten fazla farklı sanal deneyimi ücretsiz bir şekilde keşfedebilecekler. Bu, The Sandbox ile önde gelen Amerikalı rapçi ve NFT savunucusu Snoop Dogg’un ortak emek harcaması olan ve hakkında çok konuşulan “ Snoopverse ”den gizli bakışları yer ediniyor.

  1. Sezona iki yeni IP deneyimi daha eklendi. Birincisi, Hong Kong’un “South China Morning Post’un tarihi arşivleri tarafınca hayata geçirilen” meşhur Star Feribot iskelesinin “vakit yolculuğu turu”. İkincisi, oyuncuların “sempatik bir Duck Boat’a binmesine, çiçek bahçesinde yürüyüş yapmasına ve fıskiyede arzu tutmasına” izin veren romantik bir kaçamak.

The Sandbox metaverse’i deneyimlemenin ötesinde, etkinliğin nihai hedefi bir Alpha Pass almaktır. Oyuncuların geçişi kazanmak için tamamlayabilecekleri 200 vazife var. Geçişin sahipleri, mevcut piyasa fiyatlarında ortalama 3.000 $ değerinde olan 1.000 KUM’a kadar ödül alacak. Sandbox yazdı:

“S2 Alpha Pass NFT almanın üç farklı yolu var: The Sandbox hesabınızı Alpha Season 2 oynamak için kullanarak ve Çekiliş yöntemiyle S2 Alpha pass kazanmaya hak kazanarak; yada her hafta kazanma şansı için Alfa 2. Sezon Sosyal Yarışmalarına katılarak veya ikincil piyasadan bir adet satın alarak.
Sandbox’ın popülaritesi, kısmen The Walking Dead , Warner Music , Snoop Dogg ve Deadmau5 şeklinde ana akım isimlerle uzun ortaklıklar listesinden ötürü geçen yıldan beri artıyor .
Geçen hafta şirket, Kore kültürü içeriğini yaymak için NFT varlıkları ve metaverse deneyimleri geliştirmek için Cube Entertainment ile bir antak kalma imzaladı. Sandbox COO’su ve Kurucu Ortağı Sebastien Borget bir duyuruda şunları söylemiş oldu :
“Cube, ana K-POP etiketlerinin yerel markalarını ve ortaklarını etken olarak küratörlüğünü yaptığı ve onlara The Sandbox’ta varlıklarını sunduğu K-kültür merkezi vesilesiyle Sandbox’a bir adım daha ilerleyerek açık Metaverse ruhunu harbiden benimsiyor. Kendi toprakları.”
Nansen’den SAND jetonu için zincir üzeri veriler, benzersiz adreslerin bütün zamanların en yüksek seviyeleri olan 120,5 bin benzersiz adrese ulaşmasıyla devamlı artan ilgiyi yansıtıyor. Tokenlerin %83’ü en az bir yıl, %13’ü ise 90 – 365 gün süreyle tutulmuştur.
Sandbox Land hodler verileri de benzer bir eğilim gösteriyor. Kara NFT’lerinde tutulan benzersiz adreslerin sayısı, NFT’lerin %51’i en az bir ay boyunca tutulan 11.1K benzersiz adresle bütün zamanların en yüksek seviyelerinde. En üstteki gif.Eth , şaşırtıcı bir şekilde 1.697 arsaya haizdir.
Güney Kore Metaverse Planlarına 187 Milyon Dolar Enjekte Edecek
Güney Kore hükümeti, 2026 yılına kadar dünyanın en büyük beşinci metaverse pazarını yaratma planlarını açıkladıktan haftalar sonrasında , Bilim ve ICT Bakanlığı vasıtasıyla ülkenin metaverse ekosistemini inşa etmek için en az 186.7 milyon dolar harcayacağını söyledi.
Yatırım, Güney Kore’nin suni zeka ve hızla yükselen metaverse benzer biçimde gelişmekte olan teknolojileri keşfetmeyi amaçlayan bir dizi teşebbüs olan “Dijital Yeni Anlaşma”nın bir parçası.

Ajansın iletişim ve siyaset başkanı Park Yungyu, tercüme edilmiş bir açıklamada şunları söylemiş oldu :
“Yeni bir hiper bağlantılı endüstriyi yoğun bir şekilde teşvik etmek için başlangıç ​​noktası olarak birinci derslik bir meta veri tabanı ekosistemi oluşturmak önemlidir.”
Belgeye göre, sermayenin büyük bir kısmı metaverse girişimlerine gidecek ve bunun ticari ve endüstriyel büyümeyi destekleyeceğini umduğu bir niçin.

Ocak ayında Bilim ve BİT Bakanı Lim Hye-sook, “Metaverse sonsuz potansiyele haiz dijital yeni bir kıtadır ve herkes ana karakter olarak oynayarak hayallerini gerçekleştirebilir. Özellikle, gençlerin daha fazla meydan okuması ve daha geniş bir dünyaya sıçraması için daha da büyümesi için bir fırsat alanı olacak.” Ekledi:

“Bu strateji aracılığıyla, endüstriyel ekosistemi canlandırmak, kabiliyetleri teşvik etmek, şirketleri beslemek ve Kore’nin önde gelen bir küresel metaverse ülkesi haline gelebilmesi için yeni düzenlemeler benzer biçimde çeşitli destek önlemlerini istikrarlı bir halde yürütmek için alakalı bakanlıklarla yakın bir biçimde çalışacağız.”
Güney Kore, metaverse’nin minimum 1,5 milyon iş yaratma potansiyeline haiz olduğuna inanıyor. Bu amaçla, uzaydaki gelişmelere öncülük edecek 40.000’den fazla nitelikli profesyonel üretmeyi hedefliyor.

Bu arada, Seul Büyükşehir Hükümeti geçen Kasım ayında “Metaverse Seoul” inşa etmek istediğini duyurdu. Özellikle Seul, vatandaşların 2023 yılına kadar metaverse ile alakalı istişareler ve sivil şikayetlerle ilgilenebilecekleri bir konum istiyor.

FC Barcelona Metaverse’e Bakış Açıyor ve NFT Düşüşü Planlıyor
Manchester City , metaverse’i keşfetmek isteyen tek üst düzey futbol kulübü olmayacağından güvenilir olabilir. Kulübün dünyanın ilk futbol stadyumunu metaverse’de inşa ettiğini açıklamasından ancak bir hafta sonra , FC Barcelona benzer planları ima etti.
Barcelona başkanı Joan Laporta kısa süre önce kulübün hususi bir kulüp jetonu başlatma planları olan bir Barca metaverse üstünde çalıştığını doğruladı.

İspanya’daki Mobil Dünya Kongresi’nin ilk gününde konuşan Laporta, bir NFT koleksiyonunun boru hattında olduğunu deklare etti. Hatırlayın, Kasım ayında Barca, bir NFT koleksiyonunun lansmanını yapmak için Ownix ​​ile işbirliği yaptı ancak şirketle bağlantılı bir işadamı tutuklandıktan sonra anlaşmadan çekildi.

Kulübün metaverse’e girme hamlesi hakkında yorum yapan Laporta, şunları söyledi:

“’Metaverse’imizi geliştiriyoruz ve bir kripto para birimi şirketi ile ilişkilendirilmeyi reddettik. Kendi kripto para birimimizi yaratmak istiyoruz ve bunu kendimiz için yapmamız icap ettiğini anlıyoruz; bunun için ehil yetenek var. Blockchain ile büyük fırsatlar ve iş fırsatları ortaya çıkıyor.”
Oyuncuların zaten bu fikirde bulunduğunu ve oyuncuların sözleşmelerinde metaverse ve NFT’ler için hükümler olacağını anlatmaya devam ediyor.

Metaverse ile ilgili Patent için Tencent Dosyaları
Microsoft’un esasen büyük metaverse oyunları yapmasıyla beraber , Çinli teknoloji devi Tencent, metaverse çabalarını yoğunlaştırıyor. Şirket, düzenleyicilerin muhtelif ikazlarına karşın sanal konserler için bir patent başvurusunda bulunmuş oldu.
İş verileri izleyicisi Qichacha’ya gore Tencent, Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi (CNIPA) ile sanal bir konser ticari marka başvurusunda bulundu.
Çin hükümeti, kripto para birimleri mevzusundaki katı duruşunun aksine, NFT’leri yada meta veriyi açıkça kısıtlamadı. Bununla birlikte, Çin Halk Bankası (PBoC), Kasım ayında, NFT işlemlerini Kara Para Aklamayı Önleme (AML) araçlarıyla izleyeceğini söylemiş oldu.

Çin haber deposu The Paper’ın bildirdiğine nazaran, şaşırtıcı bir biçimde binden fazla Çinli firma 16.000’den fazla metaverse ile alakalı patent başvurusunda bulundu .
Tencent’e erişince, South China Morning Post, şirketin Ekim 2021’de çalışanlara dahili bir mektup gönderdiğini bildirdi. Mektup, yan kuruluşu TiMi Studios altında yeni bir “F1” stüdyosunun kurulduğunu kaydetti.

Tencent ek olarak 31 Aralık’ta Çin’in ilk metaverse konserini düzenledi. Etkinliğe Yeni Yıl kutlaması boyunca 1,1 milyondan fazla adamın katıldığı görüldü.

Afrika’nın MTN’si Metaverse Üzerinden Arazi Satın Aldı
MTN, ilk Afrika metaverse’si olan Africarare’de dijital gayrimenkul satın alarak metaverse’e giren ilk Afrika şirketidir. MTN’nin Afrika inovasyonuna olan bağlılığını göstermeye devam ediyoruz. Daha fazla malumat edinin: https://t.Co/DPRfX9qNoP #WhatAreWeDoingToday #Metaverse
— MTN Grubu (@MTNGroup) 28 Şubat 2022
Afrika’nın en büyük telekom şirketi MTN, metaverse atladı. Şirket , geçen hafta metaverse oyununu duyurdu ve Africarare metaverse Ubuntuland’da 144 arsa sanal arazi satın aldığını ortaya koydu.
Satın almanın ardından MTN, “Afrika kıtasında kökleri olan dijital arazileri barındıran ilk Güney Afrika metaverisi” Africarare arazisini satın alan ilk Afrika şirketi oldu.

MTN’in Pazarlama Grup Yöneticisi Bernice Samuels, bu hareketle alakalı olarak yapmış olduğu basın açıklamasında şunları söyledi:

“Kıtadaki işletmeleri meta veri kaynağı pazarına girmeye yönlendirdiğimiz için bu bizim için coşku verici bir an. Bu tam olarak Ambition 2025 stratejimizin dayandığı şeydir – tüketicinin dijital deneyimlerini ve katılımını artıran trendlerden yararlanmak. Her vakit teknolojik ve dijital değişimlerin ön saflarında yer aldık ve metaverse’in hepimiz ve müşterilerimiz için sunmuş olduğu coşku verici fırsatlardan haberdar olmaya devam ediyoruz.”
Birmingham City, Esports Ortağı Ultimo GG ile Metaverse’e Katıldı
🚨 @MirrorFootball tarafından alınan metaverse’de stadyumlarını hayata geçirmek için @BCFC ile yaptığımız girişimin duyurusunu heyecanla bekliyoruz ! #ULTGG #Ultimogg #Metaverse https://t.Co/2PAG45Sepl
— Ultimo GG (@UltimoGGesports) 2 Mart 2022
Dünyanın ilk metaverse stadyumunu inşa etme yarışı, Birmingham City’nin yarışa katılmasıyla emsalsiz kızışıyor. Şampiyona kulübü, taraftarların sanal gerçeklik vesilesiyle maçları ve stadyum turlarını deneyimlemelerine izin verecek kendi metaverse dünyasını yaratmaya hazırlanıyor.

Kulübün internet sitesinde yayınlanan bir bildiride şöyle deniyor: “Birmingham City, EFL’den espor ortağı Ultimo GG tarafınca yönetilen yenilikçi bir proje yardımıyla Metaverse’e giren ilk Kulüp olacak.”

İlginç bir şekilde, sanal stadyumu başlatmak için emekler devam ediyor.

“Aralık 2021’de, St. Andrew’s Stadyumu’nun dijital bir rekreasyonunu tarama ve haritalama emekleri başladı. Tamamlandığında, Birmingham City’nin kendi dijital metaverse’si Kulüp için ticari fırsatlar, Blues hayranları için katılım ve eğlence fırsatları ve ayrıca için bağış toplama fırsatları sunacak. BCFC Community Trust, Academy ve öteki hayır kurumları […] Kısa bir müddet sonra, Blues hayranlarının St. Andrew’s Metaverse Projesinin kulübe ve destekçilerine fayda sağlamak için iyi mi kullanılabileceği mevzusunda söz sahibi olmalarını sağlayacak kapsamlı bir yandaş danışma dönemi başlamış olacak. City FC ve Ultimo GG, Club ve Birmingham City FC Community Trust’a sürdürülebilir, uzun vadeli gelir akışları sağlayacak, girişte ücretsiz ve kapsayıcı bir kurum meydana getirmeye kararlıdır.”
Square Enix, Sandbox’ta Dungeon Siege IP’sini Canlandırıyor
Final Fantasy yayıncısı @SquareEnix , Dungeon Siege serisini @TheSandboxGame metaverse oyun yaşamına getiriyor . Https://t.Co/hK2njm9INT pic.Twitter.Com/6AEojmEusg
— Şifre çözme (@decryptmedia) 3 Mart 2022
Dungeon Siege fanatikleri yakında metaverse deneyimini yine yaşayabilecekler. Japon eğlence firması Square Enix, bir zamanların meşhur video oyunu serisi ‘Dungeon Siege’in unsurlarını The Sandbox’a geri getirmeye hazırlanıyor.

Oyuncular metaverse üzerinde kendi Dungeon Siege’lerini inşa edebilecekler.

Başlangıçta 2002’de yayımlanan Dungeon Siege, 2011’den beri yeni bir oyun görmedi. Ancak yayıncı, oyununu canlandırmak için metaverse yutturmaca üstüne dokunacak.

Yeni rol yapma oyunu IP’si The Sandbox’a iki şekilde tanıtılacak. Birincisi, etkileşimli Rol Yapma Oyunu (RPG) deneyimlerine haiz Square Enix arazisindeki bir Dungeon Siege LAND. Öte taraftan yayıncı, oyuncuların Dungeon Siege voksel karakterlerini ve varlıklarını The Sandbox’ta özel yapım deneyimlere dahil etmelerine de izin verecek.

Square Enix’in iş geliştirme direktörü Hideaki Uehara şunları söylemiş oldu:

“RPG fanatiklerinden esin alan The Sandbox’ta Dungeon Siege’in yaşam bulmasını dört gözle bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Art Dubai, NFT’lere ve kriptoya odaklanarak şehrin fütüristik kimlik bilgilerini esnetiyor

Metamask’a Polygon (Matic Network) Nasıl Eklenir?