içinde

Cardano (ADA) Fiyatı Akıllı Mukavele Uygulamasının Akabinde Ne Kadar Arttı?

Cardano’nun akıllı mukavele fonksiyonelliği ile başarılı testnet entegrasyonu ve DeFi alanına ADA’nın girişi beraberinde %139’luk ralliyi getirdi.

Yüzde 100 Artış

Cardano’nun (ADA) fiyatı, toplumsal medya iştiraki ve akıllı mukavele fonksiyonunun eklenmesiyle ilgili heyecan, ADA’yı Ocak 2018’deki boğa piyasasından bu yana en yüksek fiyat düzeyine ittiğinden, 1 Şubat’tan bu yana %100 arttı.

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen datalar, ADA’nın 1 Şubat’ta 0,35 $’dan şu anki fiyatı 0,71 $’a yükseldiğini gösteriyor. Bu artış Cardano’yu toplam piyasa pahası ile 4. sıradaki kripto para ünitesi düzeyine yükseltti.

Artışlar Devam Eder mi?

İlk artış, grubun Daedalus’taki delegasyon arayüzünü geliştirmesinden sonra başladı. Satın alma hacminde bir diğer göze çarpan artış, Cardano’nun testnetinde akıllı bir kontratın başarılı bir formda başlatıldığını tweetlemesinin akabinde 4 Şubat’ta başladı.

TheTIE’den elde edilen datalar, Cardano’nun toplumsal medyadaki kelamlarının yılbaşından beri arttığını ve en son duyuruların akabinde Şubat ayının birinci haftasından bu yana fiyat ve tweet hacmindeki artışların beraberinde geldiğini gösteriyor.

Etherum ağı hala ağır tıkanıklık ve yüksek gaz fiyatları ile gayret ediyor ve Cardano üzere stake odaklı projeler giderek daha fazla dikkat çekiyor.

Ağda stake edilen ADA ölçüsü Ocak ayı boyunca artmaya devam etti ve şu anda toplam arzın %72’sini temsil eden 22.6 milyar token kilitli durumda. Şu anda ağda toplam 176.696 delegasyon hizmeti veren 1.602 faal doğrulayıcı var.

Akıllı kontrat fonksiyonelliği Cardano’nun ana ağına getirildiğinde, platform, geçen yıl kripto para ünitesi kesiminin büyümesinde ana itici güçlerden biri olan merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri dahil olmak üzere çeşitli dApp’leri barındırabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Bir Haftada Yüzde 180 Yükselen Altcoin Artık Birinci 20 Kripto Paradan Biri!

Ünlü Avukattan Ripple Davası ve XRP’ye Yönelik Sevindiren Kestirimler