içinde

Cardano ADA Coin DUST Nedir?

Cardano (ADA) ağının arkasındaki şirket olan Input Output Global (IOG) yeni bir token ve Blockchain duyurdu. Yeni Blockchain ağının adı Midnight olurken, ağın yerel kripto para birimi DUST olarak piyasaya giriş yapacak.

Yeni kripto para birimi, şimdiden ADA yatırımcılarının izleme listesine girdi. IOG, 18 Kasım tarihinde yaptığı bir duyuruyla tokeni yatırımcılara duyurdu. Peki merakla beklenen DUST coin nedir? Yanıtı öğrenmek için okumaya devam edin.

DUST nedir?

Cardano kurucusu Charles Hoskinson 18 Kasım Cuma günü İskoçya’daki Edinburg Üniversitesi’nde bir etkinliğe katıldı. Burada Hoskinson, sıfır bilgiye dayanıklı bir teknolojiyle desteklenen Midnight Blockchain’i duyurdu.

Buna göre ağ, şu anda Cardano çevresinde konuşlandırılan birçok yan zincirden biri olacak. Bununla birlikte DUST isimli bir tokene ev sahipliği yapacak. Kendi tokeni ile Midnight, sıfır bilgiye dayanıklı akıllı sözleşmeler sağlayacak. Böylece, önceki gizlilik odaklı altcoin projelerinin ötesine geçecek.

Edinilen bilgilere göre Midnight, temel örgütlenme, ticaret ve ifade özgürlüklerini korurken hassas ticari ve kişisel verilere de güvenlik sağlayacak. Bununla birlikte, Cardano’nun ilk veri korumaya dayalı yan zinciri olarak hizmet verecek.

Ağın sıfır bilgi kanıtına dayalı olacağı ve veri gizliliğine odaklanacağı da aktarılan bilgiler arasında. Bununla birlikte Midnight hakkında daha fazla detay gelmeye devam ederken, DUST hakkında ortaya çıkan bilgiler az. Bu da yatırımcıların kripto parayı daha çok merak etmesine yol açıyor.

Altcoin ne gibi kullanım durumlarına sahip olacak?Şu anda yatırımcılar, DUST’ın ne için kullanılacağı veya Cardano ile ne tür bağlantıları olacağı konusunda bilgisiz. Bu nedenle ADA yatırımcıları arasında gitgide daha çok spekülasyon ortaya çıkıyor. Birçok altcoin yatırımcısı, varlığın ADA fiyatını nasıl etkileyeceği konusunda endişeli.

Bu konuda Twitter’daki “ADA whale” hesabı bazı iddialar ortaya attı. DUST hakkında bildiklerini paylaşan hesap, tokenin farklı bir zincirde var olacağının altını çizdi. Buna göre, Midnight bir Cardano yan zinciri olacağı için, tokenin ADA ile korelasyonunu kazanması gerekecek. Yani ADA’yı çok fazla etkilemeyecek.

Ayrıca hesap, ADA’nın maksimum arz ve emisyon programının değişmeden kalacağını söyledi. Buna göre DUST, yatırımcılara Cardano stake mekanizması veya kazançlarında bir kullanım durumuna sahip olmayacak.

Bununla birlikte ADA whale ve diğer kullanıcıların birleştiği ana fikir, tokenin gas ücretleri için kullanılacağı. Muhtemelen gizlilik odaklı Midnight ağı piyasaya sürüldüğünde, Cardano ekosisteminde işlem gerçekleştirmek için ödenen gas ücretleri, bu token ile ödenecek. Token hakkında yeni detaylar ortaya çıktıkça,

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitcoin’de Neler Oluyor ? Boğalar Başarabilecek mi ?

ren coin

REN COİN Alameda/FTX çöküşüne cevaben Ren 2.0’ı açıkladı