içinde

Cardano’daki Akıllı Kontrat Sayısı 3.000’i Geçti Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Vasil hard fork’u ile birlikte akıllı kontrat özelliğine kavuşan Cardano (ADA), 3 bin akıllı kontrat sayısını aştı.

Cardano blockchain ağı, Vasil hard fork ile akıllı mukaveleleri destekleyerek Eylül 2021’de değerli bir adım atmıştı. Akıllı mukaveleleri temsil eden Plutus Scripts’in de ağa dahil olmasıyla kullanıcı ve akıllı kontrat sayısında değerli bir artış yaşandı.

Cardano 3.000 Akıllı Mukavele Sayısını Aştı

Blockchain Insights’ın datalarına nazaran, Vasil hard fork ile daha verimli bir hale gelen Cardano ağındaki uygulamalarının sayısı 1 Ağustos’ta 3.002’ye ulaştı. Ağustos’un başlangıcıyla 3 bin barajını geçen Cardano’nun grafiğine bakıldığında 2 Ağustos’ta 3.015 uygulama sayısına çıktığı görülüyor.

Vasil Hard Fork Daha Fazla Gecikmeyecek

Akıllı mukaveleler için kilit bir role sahip olan Vasil Hard Fork ile kilometre taşlarını geride bırakan Cardano, uzun bir müddettir yeni bir güncelleme almayı bekliyor. Lakin, Vasil hard fork’un yükseltmesi için verilen tarihler birkaç sefer ertelenmişti. Ertelemelerin artmasının akabinde Cardano’nun CEO’su ve kurucusu Charles Hoskinson bir açıklama yaptı.

Vasil hard fork yükseltmesiyle ilgili konuşmasında daha fazla gecikme olmayacağını belirten Charles Hoskinson, konuşmasında şunlara yer verdi:

“İyi haber şu ki, yanlış gidebilecek şeyler çok azaldı ve artık testlerin son basamaklarındayız. Bu nedenle, yeni bir şey keşfedilmediği sürece daha fazla gecikme yaşayacağımızı varsayım etmiyorum. İşler istikrarlı ve sistematik bir biçimde yanlışsız istikamette ilerliyor ve size her şeyin yolunda olduğuna dair bir bilgi vermek istedim”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

MasterChef 2022’de geçen Haşhaşlı şekerpare Nasıl Yapılır ? MEHMET Şefin tavsiyeleri..

Scaramucci Bitcoin’in Tabanı Gördüğünü Düşünüyor Webilginç Kripto Para Haber