içinde

Cardano’dan Yeni İş Birliği!

Kriptokoin.com – Apple’ın Siri asistanı üzere büyük hizmetler için teknoloji sağlayan, büyük bir hesaplama bilgi motoru olan Wolfram Alpha, Cardano blockchain’inden gelen bilgileri entegre ediyor.

Perşembe günü yapılan bir duyuruya nazaran, Wolfram Research’ün bir yan kuruluşu olan Wolfram Blockchain Labs (WBL); Charles Hoskinson’ın kurduğu teknoloji şirketi IOHK ile paydaşlık kurdu.

Ortaklığın bir modülü olarak WBL, Cardano’nun blockchain datalarını Wolfram Alpha’ya entegre ederek geliştiricilerin harici bilgileri Cardano’nun akıllı mukavelelerine entegre etmesine müsaade verecek. Yeni paydaşlık, şirketlerin gelişmiş akıllı kontratlar oluşturmak için gerekli bir bileşen olduğuna inandıkları “avangart oracle’lar” üzerindeki çalışmaları bilhassa ele alacak.

Duyuruya nazaran, WBL ve IOHK fonksiyonu 2021’de sunacak; entegrasyonu yılın sonlarına gerçek yayınlamayı planlıyor.

Wolfram’ın hesaplama teknolojisi ve bilgi tabanı, daha evvel Bitcoin blockchain’i ve Ethereum ağı dahil olmak üzere büyük blok zinciri platformlarıyla entegre edildi. Öteki entegre platformlar ortasında ARK blockchain’i çerçevesi ve Max Planck Society tarafından yönetilen büyük bir blockchain teşebbüsü olan Bloxberg yer alıyor.

Ek olarak, IOHK, blockchain tabanlı ticaret ve iş modeli dönüşümünü sağlama daha geniş bir misyonun modülü olarak; akıllı kontrat tabanlı uygulamalar geliştirmek için WBL ile yakın bir halde çalışacak. Paydaşlığın akabinde WBL, geliştiricilerin Cardano için Wolfram araçlarını ve oracle’larını en düzgün biçimde nasıl kullanacaklarını öğrenmelerine imkan tanıyarak; Cardano’ya has içerikleri kurs malzemesine dahil etmeyi planlıyor.

Wolfram Alpha, doğal bir lisan sürece aracı, Apple’ın Siri ve Alexa akıllı asistanlarının sağlayıcısıdır. Wolfram Research tarafından geliştirilen Wolfram Alpha, yapılandırılmış datalardan cevapları direkt hesaplayarak; gerçek sorulara cevaplar sağlayan bir “yanıt motoru” olarak hareket eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Almanya, Blockchain ile Tam Dijital Menkul Değerler Stratejisini Hızlandırıyor

Bu Hastane Covid-19 Aşı Kayıtlarını VeChain (VET) ile Tutuyor