içinde

Cardano’nun ADA Coin Son Dakika Analiz !

Altcoin Cardano’nun (ADA) arkasındaki IOHK tarafından paylaşılan son güncellemelere göre, Vasil hard fork’un bugün, 3 Temmuz Pazar günü Cardano test ağında gerçekleşmesi bekleniyor. 3 Temmuz’da Cardano test ağı, ana ağda görülecek olan yeni Vasil geliştirmelerinin ve yeteneklerinin keyfini çıkarmaya başlayacak. İşte detaylar…

Popüler altcoin Cardano’da önemli güncelleme

Hafta boyunca, IOHK, Cardano test ağını hard forklamak için bir güncelleme teklifi sunduğunu belirtti. Böylece Vasil ana ağ yükseltmesi için geri sayımı başlattığını duyurdu. En son güncellemesinde IOHK, değişikliklerin 3 Temmuz, TSİ 23.20’de 215 numaralı epoch’un başlamasından sonra yürürlüğe gireceğini açıkladı. Borsalar ve SPO’lar (staking havuzu operatörleri), test ağı dağıtımından sonra en az dört haftalık teste ihtiyaç duyar.

Yani Vasil mainnet hard fork’unun geçici tarihi Temmuz ayının son haftasına denk geliyor. Yaklaşan Vasil HFC’yi çevreleyen olumlu beklentiler devam ediyor. Cardano topluluğu odaklı bir Twitter hesabına göre Vasil, dApp’lerin ve stablecoin’lerin piyasaya sürülmesine izin verebileceğinden oldukça önemlidir. Ada Whale isimli hesap, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Vasil yükseltmesi, yalnızca verim açısından değil (ağ bu günlerde ipek gibi pürüzsüz çalışıyor), aynı zamanda sentetiklerin, stablecoin’lerin ve havuzlanmış kredilerin piyasaya sürülmesine izin veren akıllı sözleşme yeteneklerini güçlendirdiği için önemlidir. Bence bu durum, Cardano’yu bitiş çizgisine getiriyor.

Vasil hard fork’unu bekleyen dApp’ler hangileri?

Kısa süre önce testnet’te piyasaya sürülen Cardano tabanlı ErgoDEX, “ana ağa geçmeden önce şimdi Vasil hard fork’un serbest bırakılmasını beklediğini” belirtti. Başka bir örnek ise Djed stablecoin’idir. Djed ekibi bir blog yazısında, “Cardano’nun Vasil hard fork’unun gerçekleşmesini beklediklerini” belirtti. Vasil hard fork’u, Djed’i ana ağda güvenli bir şekilde çalıştırmak için gereken ölçeklenebilirliğe izin verecek.

Bu sırada Cardano, 399’dan fazla Github taahhüdü ile haftanın en yüksek geliştirme etkinliğini gösterdi. Cardano, hafta boyunca 257 taahhütte bulunan Kusama ve Polkadot gibi projelerin önünde yer alıyor. IOHK tarafından paylaşılan verilere göre Cardano üzerine inşa edilen proje sayısı da 1.022’yi aştı.

ADA, yeşil tahtada işlem görüyor

Bu sırada ADA fiyatı, kayda değer bir değişim göstermedi. Ancak şu anda, yüzde 0.7’lik bir yükseliş ile 0.45 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, piyasayı saran düşüş dalgası ile son yedi günde yüzde 9.6 düştü. Son 30 günde ise yüzde 23.3’lük bir kaybı var. Güncellemenin fiyatı nasıl etkileyeceğini zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Coin Son Dakika ! Kripto Cüzdanı Novi’yi Kapatacak !

Çin Tesla teslimatları düşüyor ! Elon Musk İÇİN ZOR DURUM..