içinde

Cash App’e Hack Saldırısı Yapıldı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Mobil para transfer uygulaması Cash App, yüz binlerce dolar kıymetindeki hack akınıyla karşı karşıya.

Dijital dünyanın kilitli kapıları, tekrar dijital anahtarlarla açılıyor. Hackerların elindeki dijital güç de firmaların güvenlik tedbirlerine daha çok yatırım yapmasına neden oluyor. Güvenlik duvarının aşıldığı bir olay daha Twitter’in eski CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu Cash App uygulamasında yaşandı.

Cash App’in Hack Ataklarıyla Başı Dertte

Dijital ödeme uygulaması Cash App, son periyotta siber korsanlar ile gayret veriyor. Cash App’in birden fazla kullanıcısı, bilgisayar korsanlarının yüz binlerce dolarlık fonlarını çaldığını ve deep web üzerinden sattığını bildirdi.

Hackerlar, kullanıcıların hesaplarına giriyor ve yüzlerce dolar çalıyor. Kullanıcı bilgileri edep web üzerinden satışa çıkarılıyor. Bir adım daha ileriye giderek kartlar üzerinden kendileri için alışveriş yapıyorlar.

Toplamda kaç tane hesabın ele geçirildiği ve zararın maddi boyutunun ne olduğu şimdi bilinmiyor. Cash App resmi web sitesinde, kullanıcıları kontaklı e-posta adreslerinde iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkin olduğundan emin olmaya teşvik ediyor.

Bir Cash App sözcüsünün hususla ilgili Motherboard’a yaptığı açıklama ise şu biçimde:

Platform üzerindeki hücumları önlemeye, tespit etmeye ve geri dönüş yapmaya yardımcı olmak için sistemleri ve aktiviteleri daima olarak geliştiriyoruz. Kimlik hırsızlığı yahut hesap ele geçirme taarruzlarının kurbanı olduklarına inananları, kelam konusu hesabı gözden geçireceğimiz Cash App Support’a ulaşmaya davet ediyoruz. Dolandırıcılık olduğu tespit edilirse, hesabın kapatılmasından ve ilgili tüm eserlerin devre dışı bırakılmasından başlayarak gerekli süreçleri yapacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Altın ve Dolarda Son Durum Ne? 25 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin Yükseliyor! Piyasada Son Durum – 25 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber