içinde

Celsius, DeFi Platformlarına Olan Tüm Borcunu Ödedi Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Kripto kredi platformu Celsius, DeFi platformlarına olan tüm borcunu ödedi.

Daha önce Aave ve Maker’dan aldığı borçları kapatan Celsius, Compound’a olan borcunu da ödeyerek önemli bir yükten kurtuldu.

Likidite problemleriyle karşı karşıya kalan Celsius Network, Compound’a olan borcunu ödeyerek 200 milyon dolarlık rehinli teminatı serbest bıraktı.

Celsius, günün erken saatlerinde Compound’a 50 milyon dolar ödedi ve 10.000 Wrapped Bitcoin’i geri aldı. 10.000 WBTC, yaklaşık 195 milyon dolar değerinde.

Etherscan’in verileri, Celsius’a bağlı bir cüzdanın Compound’a 50 milyon dolarlık DAI aktardığını gösteriyor. Verilen paranın ardından Compound, 6.900 ve 3.100 WBTC’yi iki parça şeklinde Celsius’a geri verdi.

Celsius’un aldığı kredilerin aşırı teminatlandırılmış olduğunu hatırlarmakta fayda var. Bu durumda kredi alan kişinin veya kurumun, kredi değerinden daha fazla dijital varlığı kilitlemesi anlamına gelir.

Aşırı teminatlandırılan kredilerin ödenmesi, Celsius’un likiditesi için pozitiftir. Zira bu durumda ödenen borçtan daha fazlası geri alınır.

Celsius, Temmuz ayının başından bu yana Maker’a 223 milyon dolar, Aave’ye 235 milyon dolar ve Compound’a 258 milyon dolar geri ödedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Binance, 444 Milyon Dolarlık BNB Yakıldığını Açıkladı Webilginç Kripto Para Haber

Söylenti Gerçek Çıktı: Yeni Altcoin Resmen Duyuruldu! Webilginç Kripto