içinde

Chainlink’ten Ethereum PoS Geçişi Hakkında Açıklama Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Ethereum’un (ETH) Proof of Stake’e geçiş basamaklarından Merge süratle yaklaşırken, kripto para dalındaki büyük oyuncular bir sonraki adımlarını planlıyor.

Bu oyunculardan biri olan Chainlink (LINK) grubu, planlanan Merge için tekliflerini ve adımlarını detaylı biçimde açıklayan takım, Proof of Work dahil olmak üzere ağın çatallı yapısını desteklemeyeceğini lakin güncellemeyi yakın takip ettiklerini açıkladı.

Firma yaptığı açıklamada:

Chainlink protokolü ve hizmetleri, Proof of Stake konsensüsü için Merge sırasında ve sonrasında Ethereum blok zincirinde çalışmaya devam edecek. Proof of Work çatalları da dahil olmak üzere Ethereum blok zincirinin çatallanmış sürümlerinin Chainlink protokolü tarafından desteklenmeyeceğini belirtelim.

Chainlink: Ön Görülemeyen Olaylara Dikkat

Blockchain ağları için Oracle hizmeti sunan Chainlink, Ethereum’un Merge gelişmeleri hızlandıkça yeni bir açıklamada bulundu. Grup, geliştiricilerini ve dApp kadrolarını “Merge’ü çevreleyen geçiş stratejilerinden emin değillerse” smart contractları ve operasyonları “öngörülemeyen yanılgılara karşı son kullanıcıyı korumak amacıyla” durdurulmasının daha sağlıklı olacağını söyledi.

Ayrıca bu uyarıyı yapma sebepleri olarak:

PoW çatalları da dahil olmak üzere çatallanmış Ethereum ağındaki dApp operasyonları hem uygulama hem de protokol seviyesinde çıkabilecek muhtemel meseleler ile beklenmedik halde çalışabilir. Bu durum kullanıcılar için risk artışına neden olabilir.

Ekip, Chainlink hizmetlerinin en inançlı seviyede devam etmesi için Ethereum Merge’ünü yakın takip edeceklerinin kelamını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mark Cuban: Dogecoin, Cardano’dan Daha Yararlı Webilginç Kripto Para Haber

NFT Süreç Hacmi İkinci Çeyrekte Yüzde 41 Düştü Webilginç Kripto Para Haber