içinde

Checkout.com Yeni Kripto Ödeme Eserlerine Bakıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

40 Milyon dolarlık fintech firması Chechkout.com, ayı piyasasına karşın yeni kripto ödeme eserlerine gözlerini çevirmiş durumda.

Londra merkezli şirket, kriptoda yeni ödeme sistemini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu formülde çalışanların ödemelerini kripto olarak bir dijital cüzdanda almasını hedefliyor. Checkout.com kripto operasyon yöneticisi Jess Houlgrave’e nazaran, yatırımcıların online ödemede böylece kripto kabul etmeye daha sıcak bakabilirler.

Houlgrave kelamlarına şunları da ekledi:

Yıl sonuna kadar bu ikisinden en az birine; yani ya ödemeleri kripto ile yapan ya da kripto ile ödeme kabul etmeye pilotluk yapan birtakım yatırımcılarımız olacak.

Londra merkezli fintech şirketi Checkout.com 2018’den beri kripto para ile ödeme alınabilmesinin yolunu açmak için kripto para firmalarıyla bir arada çalışıyor. Şirketin operasyon yöneticisi Jess Houlgrave, şirketin en büyük 15 kripto para borsasından 12’si ile çalıştığını aktardı.

Şirket bu yıl kripto çalışmalarını ikiye katladı. Checkout.com’un mekanikleri yönetmesiyle, iş veren müşterilerinin stablecoin formunda kart ile yapılabilecek bir ödeme formülü geliştirdi. Bu türlü bir ödeme usulü, mali durumlarını çoklukla stablecoin kullanarak yöneten kripto firmaları için bilhassa faydalı olabilir. Houlgrave, Checkout.com’un eseri duyurmadan evvel 300 milyon dolarlık stablecoini garantiye aldığını ve artık bunun birkaç kat daha fazla olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ripple, SEC’in Hinman E-posta Kararları ile İlgili Cevap Verdi Webilginç Kripto Para Haber

ABD Temmuz 2022 Enflasyon Bilgileri Açıklandı Webilginç Kripto Para Haber