Cherry yeni ince mekanik klavye tuşunu duyurdu Webilginç

Paylaş

Klavye tuşları konusunda başkan firmalardan Cherry, dizüstü bilgisayarlar için mekanik hissiyatı yüksek tutan fakat epeyce ince profile sahip MX Ultra Low Profile Tactile tuşlarını duyurdu. Cherry MX ULP Tactile tuş gelişiminde bir dönüm noktasını temsil ediyor.

Cherry MX ULP Tactile özellikleri neler?

Cherry MX ULP firmanın tuş geliştirme çalışmalarında bir dönüm noktasını temsil ediyordu. Yalnızca 3.5mm yükseklikte olan tuş üst düzey klavyelerin sunduğu mekanik hissiyatı motamot yansıtmayı amaçlıyordu.

COUGAR VANTAR S tanıtıldı: İşte özellikleri

2 hf. evvel eklendi

Cherry MX ULP Tactile ise yeni bir versiyon. Mekanik hissiyatını değiştirmeden çok daha sessiz bir çalışma ortamı sağlıyor. Bu bakımdan Cherry MX Brown tuş modeline benzetiliyor. Oyuncular yanında sessizliğe odaklı ofis ve konut kullanıcıları için de ülkü.

Tuşun toplam seyahat arası 1.8mm iken taktil hissiyat noktası da 0.8mm düzeyinde. Böylelikle 1 milimetrelik bir ergonomik seyahat düzeyi oluşuyor. Altın temas noktaları bozulmaya karşı güçlü ve yüksek hassasiyet sunuyor. Geri bildirim noktasına kadar hareket gücü 65 centinewton olarak gerçekleşiyor.

RGB yahut tek LED aydınlatma direkt tuşun altına yerleştirilebiliyor. Direkt devre kartına lehimlenebildiği için yerden de kazandırıyor. MSI Titan GT77 ve Corsair Voyager a1600 bilgisayar modelleri Cherry MX ULP Tactile ile gelen birinci eserler oldu.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Dizüstü Bilgisayarlar Haberleri
  • Cherry MX ULP Tactile tanıtıldı: İşte özellikleri

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir