içinde ,

Chromia CHR coin Nedir?

Chromia (CHR), Ethereum platformunda çalışan bir kripto varlıktır. Chromia platformu ise gerçek dünyaya uygulanabilir teknik çözümler oluşturmayı hedefliyor. Bu hedef dahilinde blockchain teknolojisini kullanan platform, “İlişkisel Blockchain” adını verdikleri bir sistem tasarlıyor.

Merkezi olmayan uygulamalar için yeni bir blockchain platformu olan Chromia mevcut platformların eksiklikleri ve yeni nesil dapp’lerin ölçeklendirilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Chromia, daha önce Chromapolis olarak adlandırılmıştır.

CoinGecko verilerine göre geçtiğimiz haftalarda en çok arananlar arasında yer alan Chromia, 0,44 dolardan işlem görmekte.

Ethereum gibi platformlar her türlü uygulamanın teoride uygulanmasına izin verirken, birçok sınırlamaları olduğunu pratikte düşünün: kötü kullanıcı deneyimi, yüksek ücretler, sinir bozucu geliştirici deneyimi, zayıf güvenlik. Bu, merkezi olmayan uygulamaların (DApps) genel kullanıma geçmesini engeller.

Chromia, bu sorunları doğru bir şekilde ele almak için, Blockchain mimarisi ve programlama modelinin, merkezi olmayan uygulamaların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeniden düşünülmesi gerektiğine inanıyor.

Chromia platformunun öncelikleri şunları içeriyor:

1. Dapp’lerin milyonlarca kullanıcıya ölçeklenmesine izin vermek.

2. Merkezi uygulamalarla eşitlik sağlamak için DApps kullanıcı deneyimini iyileştirmek.

3. Geliştiricilerin, bilinen paradigmaları kullanarak güvenli uygulamalar oluşturmalarına izin vermek.

Platform her türlü DApp için uygundur ve özellikle yüksek G/Ç kapasitesi gerektiren veya karmaşık veri kümelerinin yönetimini içeren durumlar için çok uygundur. Devasa çok oyunculu çevrimiçi oyunlar (MMOG’lar) böyle bir duruma örnektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wifedoge

BİTCOİN HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER VİDEO