içinde

Citigroup, Kripto Para Odaklı Yöneticiler Arıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Citigroup, kripto para, stablecoin ve DeFi odaklı bir dijital varlık risk yöneticisi arıyor.

Kripto piyasası güzelleşme süreci yaşarken kesimde güçlenmek isteyen isimler yeni adımlar atıyor. Bilhassa kripto para kesiminde yeni ve gelişmek isteyen şirketler için tecrübeli isimler ve strateji hayli kıymetli. En büyük şirketler ortasında yer alan Citigroup da kripto dalı odaklı bir iş duyurusu yaptı.

Citigroup, Kripto Para Kısmını Güçlendiriyor

Daha evvel dijital varlık kısmı oluşturmak için 100 kişiyi işe almayı planladığını açıklayan Citi, web sitesinde yeni bir iş ilanı daha yayınladı. Citigroup’un web sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanında; kripto para, stablecoin ve DeFi alanlarında fikirler üretecek iki risk yöneticisi arandığı belirtildi.

Aranan iki bireyden birisinin merkeziyetsiz finans ve stablecoin ve kripto para üzerine şurası bir çalışma tertibi olacak. İkinci kişi ise merkezi finansa daha yakın olan CBDC’ler, dijital menkul değerler ve kurumsal Blockchain hususlarına odaklanacak.

Kripto finansal risk kurucusu ve CEO’su Tarun Chitra, mevzu ile ilgili şunları söyledi:

Merkeziyetsiz finansta risk idaresi, klasik finansta gördüğünüzden hakikaten çok daha karmaşık. Bu yüzden Citi, yalnızca bunu anlayacak ve akıl yürütecek bir bireye muhtaçlık duyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Arbitrum, Reddit Topluluk Puanlarını Nova’ya Getiriyor Webilginç Kripto Para Haber

Vitalik Buterin, Ukrayna’ya Bağış Yapmak İçin Tornado Cash Kullandığını Açıkladı Webilginç Kripto Para Haber