içinde

CleanSpark 86 MW’lık Madencilik Tesisi Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin madencilik şirketi Cleanspark, şu anda sahip olduğu 36 MW’lık tesisinin gücünü 86MW’a çıkarttı. Şirket, hashrate suratına da 340 PH/s ekleyerek kapasitesini büyüttü.

CleanSpark, Washington, Georgia’da operasyona hazır halde bir Bitcoin madenciliği tesisi satın aldı. Tesis, evvelden Waha Technologies’e aitti. Ayrıyeten CleanSpark, hash oranını 340 PH/s’den fazla artırabilecek olan 3.400 adet Antminer madencilik makinesini bünyesine kattı.

CleanSpark Madencilik Yatırımlarına Devam Ediyor

Kuzey Amerika’da sürdürülebilir Bitcoin madenciliği yapan CleanSpark Inc , 16.2 milyon dolara faal bir madencilik tesisi satın aldı. Washington Belediye Lideri Bill deGolian bu satın almayı şu sözlerle aktardı:

Bu iştirak mahallî sanayimizi çeşitlendirecek, kırsal teknoloji işleri yaratacak, elektrikli müşteri tabanımızı genişletecek ve toplumumuza yatırım getirecek.

Bu satın almayla birlikte CleanSpark kapasitesine, 86 megawatt (MW) ve saniyede 2,6 exahash (EH/s) daha ekleyebilir halde olacak. Şu anda tesis 36 MW’da ve 1.1 EH/s kapasitesiyle çalışıyor. Bu satın alma şirketin hash oranını yüzde 38 artırdığı manasına geliyor.

Şirket, yeni aldığı 3.400 adet Antminer S19 serisi madencilik makinesi için 8.9 milyon dolar ödedi.

Bu son satın almayla birlikte CleanSpark’ın, Georgia’da bulunan tesis sayısı üçe çıktı. Öteki iki tesis ise College Park ve Norcross’ta bulunuyor. Bu tesislerin birçok nükleer güç yahut düşük karbonlu güç kaynaklarını tercih ediyor.

Gerçekten de piyasa çapındaki kapitülasyonlar, Bitcoin ekosistemindeki birden fazla kişiyi şaşırttı. Birebir piyasa şartları, CleanSpark’ın Waha Technologies tarafından yönetilen bu tesisi satın alma fırsatını doğurdu.

Bitcoin Magazine‘in haberine nazaran, CleanSpark CEO’su Zach Bradford bu satın alma için şu açıklamayı yaptı:

“Piyasa bütün yaz konsolidasyon için hazırlanıyor ve biz de satın alan tarafta olmaktan memnunuz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Craig Wright: Satoshi Nakamoto Benim Webilginç Kripto Para Haber

Bu Altcoinler Popüler Borsalarda Listelenecek !