içinde

Coin Bureau’A Göre Sanal Gayrimenkul Evreninin En İyi 5 Altcoin Projesi

Kripto para kanalı Coin Bureau, piyasada popüler olan ilk beş sanal para tabanlı metaverse projesini belirlediğini deklare etti.

Analist yeni bir videoda, kullanıcıların sanal gayrimenkul ve canavar benzeri NFT’ler toplayabilecekleri blok zinciri tabanlı bir oyna-kazan oyunu olan Axie Infinity’yi (AXS) söyledi. AXS tarihi değeri nedeniyle listesinde ilk sırada yer ediniyor.

“Şimdi Axie Infinity’nin bölge ekosistemi söz mevzusu olduğunda, şu anda oradaki yeni metaverse projelerinin çoğu güzel duyu çekiciliğe sahip değil. Ancak, oyun içi gayrimenkulün tartışmasız en eskilerinden biri olarak tarihsel kıymeti sebebiyle benim gözümde ilk beşte yer almalı.”

Daha sonra analist, 90.000’den fazla dijital gayrimenkul alanına sahip olan ve kullanıcıların kendi topraklarında konserler ve partiler şeklinde etkinlikler düzenlemesine olanak tanıdığı olan Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir sanal gerçeklik dünyası Decentraland’ı (MANA) gündeme getirdi. Guy’a bakılırsa, dünya toprakları şu anda satılmış durumda.

“Decentraland başlarda, tümü ilk Decentraland müzayedesinde satın alınan 90.000’den fazla birim ile oluşturuldu. Bu rakam şu anda sınırlandırılmış olsa da, gelecekte toplum oylaması yöntemiyle DAO [merkezi olmayan özerk kuruluş] tarafından artırılabilir.”

Guy ondan sonra oyuncuların dijital gayrimenkul varlıklar oluşturabileceği, sahiplenebileceği ve bunlardan para kazanabileceği özelleştirilebilir bir sanal dünya olan The Sandbox’a (SAND) geçti:

“Kullanıcılar, oyunlar yada 3D dioramalar gibi dijital deneyimler kurmak için araziyi kullanabilir yada hatta metaverse gayrimenkul özelliklerini özelleştirmek ve zenginleştirmek için mevcudiyet tokenlarıyla doldurabilir.”

Son olarak analist, sanal araziler etrafında odaklanan daha az malum iki metaverse projesi olan Bit.Country (NUUM) ve Aavegotchi’yi (GHST) gündeme getiriyor.

Bit.Country, kullanıcı tarafından açılan meta veri kaynakları ve oyunlar için bir uygulama çerçevesi ve alt tabakadan güç alan blok zinciridir. Guy’a nazaran, Bit.Country kısa zaman önce Kusama ekosisteminde 100 milyon doların üzerinde bir parachain yuvası kazandı.

Aaevegotchi ise katılımcıların dünyayı keşfetmek için kullanılan oynanabilir NFT avatar karakterlerini satın alıp büyütebilecekleri, Ethereum üzerine kurulu bir kripto koleksiyon oyunudur. Guy’a gore, gelişmiş teknolojisi onu değişik kılıyor.

“[Aaevegotchi evreni] söz mevzusu olduğunda, ona DeFi [merkezi olmayan finans] NFT veya daha iyisi, NFT-Fi [ karşılıksız token finansmanı] diyebiliriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Coinbase Metaverse Projesi Yapıyor mu ?

Adidas NFT koleksiyonunu satışa SUNDU !