içinde

Coin Center, Tornado Cash Yaptırımlarına Karşı Yasal Süreç Başlatacak Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Coin Center, Tornado Cash yaptırımları sebebiyle yasal bir meydan okumaya hazırlanıyor.

Kripto para odaklı bir fikir kuruluşu olan Coin Center, Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash yaptırımlarına karşı yasal süreç başlatacak.

Coin Center, Yasal Süreç İçin Harekete Geçti

Bir blog yazısı yayınlayan CoinCenter, akıllı bir mukaveleyi “onaylamanın” son derece çelişkili olduğunu söz etti. Şirketin yönetici yöneticisi Jerry Brito ve araştırma yöneticisi Peter van Valkenburgh, “otonom bir kodu” hukukî bir kişi olarak ele almanın OFAC’ın yasal yetkisini aştığını belirtti.

Bakanlığın Tornado Cash yaptırımları, kripto mikserini kullanan ve projeyi yaraan şahısları maksat aldı. Şirketin blog yazısında şu tabirler yer aldı.

“Bu aksiyon, muhakkak bir aracın yahut yazılımın Amerikalıların büsbütün legal bir maksatla bile kullanmamalarına dair bir işaret veriyor. Aslında bunu yapmayı amaçlamış üzere görünüyor”

Bunu ortadan kaldırmak için çalışacağını belirten Coin Center, birinci adım olarak OFAC’ı devreye sokmak istediklerini lisana getirdi. Şirket olayı bir avukatla araştırma başlayacaklarını da vurguladı.

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen yaptırımlar, kripto para bölümünde büyük tartışmaların yaşanmasına neden oldu.

Coin Center, geçtiğimiz Haziran ayında da geçtiğimiz yılki altyapı maddesindeki 60501 kararı sebebiyle Hazine aleyhinde dava açmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Metaverse İştirakini Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber

Binance Kazakistan’dan Onay Aldı Webilginç Kripto Para Haber