içinde

Coinbase, Crypto.com, Binance: Kripto Borsaları Tüm Detaylar !

Dijital para birimlerini ve kriptoyla ilgili diğer finansal varlıkları satın alabileceğiniz/satabileceğiniz platformlar dünyasına yeni başlayanlar için bir rehber.

Yeni başlamış olan biriyseniz veya kripto para birimleri dünyasında yeniyseniz, nereden başlayacağınızı sık sık merak etmişsinizdir. Eh, bu genç endüstrinin çalışma prensiplerini temel olarak anlasanız bile, her gün yeni projelerin, yeni jetonların ortaya çıktığı bu dünyada iyi mi yönettiğinizi merak ettiğiniz zamanlar vardır.

Merak etmeyin, ilk adımınızı atmanıza yardımcı olacak küçük bir menü hazırladık. Bu küçük rehber bununla beraber en bilgili kişilerin temellerini de yenileyecektir. Yani diyelim ki 500 $ tasarruf ettiniz. İlk sorunuz muhtemelen bu küçük meblağ ile direkt kripto para satın alıp alamayacağınızdır.

Evet, tereddüt etmeden, ancak bir banka hesabına veya Apple Pay, Google Pay, kredi kartı yada banka kartına ihtiyacınız var. Bu, fiat para birimini satın almak arzu ettiğiniz dijital para birimine dönüştürmek için platformlar tarafınca istek edilecektir.

Bir veri şirketi olan CoinGecko’ya göre 12.000’den fazla dijital para birimi arasında seçim yapabileceğinizi bilin. Öte taraftan, komisyoncunuz size herhangi bir teklifte bulunamaz. PayPal ( PYPL ) – Get PayPal Holdings, Inc. Report size piyasa değerine gore ilk iki dijital para birimi olan bitcoin ve ethereum satın alma ve satma fırsatı sunarken CashApp (Block ( SQ ) – Get Square, Inc. Sınıf A Raporu ) size bitcoin ticareti yapma imkanı sunar.

Betterment, SoFi gibi öteki Fintech firmalarının da seçenekleri var. Ancak muhtemelen mantıklı olacak olan bir kripto para birimi değişimidir. CoinGecko tarafınca bu yazı yazılırken listelenmiş 500’den fazla sıralama var.
Bu borsalara dalmadan ilkin, kripto para birimlerinin fazlaca değişken ve riskli bir mevcudiyet olduğunun bilincinde olun. Onların dalgalanması oldukça sık temellere dayalı değildir. Düzenlemeye, büyük şirketler, kurumsal yatırımcılar, işletmeler ve genel hatlarıyla biz insanoğlu tarafınca benimsenmesine bağlı olabilir.

Bitcoin ve aralarındaki ethereum, dijital para birimlerinin 2 trilyon dolarlık piyasa değerinin %58’ini yoğunlaştırıyorsa, öteki kripto para birimleri öne çıkıyor. Doğumlarına birlikte rol alan belgeleri dikkatlice okumanız tavsiye edilir.

Bazı uzmanlar, jetonu gerçekleştiren projenin kullanımının ne işe yaradığını sormanızı öneri ediyor. Şimdi değişim platformlarına geri dönelim. İki tür olduğunu bilmelisiniz: merkezi kripto borsaları (CEX), şu demek oluyor ki bir mevcudiyet tarafından yönetilirler. Neredeyse geleneksel bir borsa ile aynı. Ayrıca merkezi olmayan platformlar (DEX) vardır ve adından da anlaşılacağı benzer biçimde aracı yoktur.

Ticaret hacimlerinin büyük bir kısmını yoğunlaştırdıkları için merkezi borsalara odaklanacağız. En mühim ve iyi bilinenlerin küçük bir çekirdeğine odaklanacağız. Son bir şey, düzenleyici ve yasal nedenlerle ABD Birleşik Devletleri’ndeki bütün platformlara erişiminiz olmayacak.

Ve hatta ara sıra, her şey hangi durumda yaşadığınıza bağlıdır. Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in Amerikalı ortağı Binance US, New York, Connecticut, Hawaii, Idaho, Louisiana, Teksas veya Vermont şeklinde birkaç eyalette mevcut değil.

Birkaç platformla iletişime geçtik ve çok fazla yanıt alamadık. Örneğin listelenen tek kripto borsası olan Coinbase ( COIN ) , talebimize cevap vermedi. Bu firmaların internet sitelerinde malumat topladık ve ayrıca uzmanlarla görüştük.

BİNANCE, DÜNYANIN EN BÜYÜK KRİPTO BORSASI

Amerika Birleşik Devletleri’nde, belirli eyaletlerde yaşayan kişilerin Binance.US’a erişimi vardır. Artıları : Düşük işlem ücretleri: Binance US, piyasadaki en düşük muamele ücretlerinden bazılarına haizdir. %0 ile %0.50 arasında değişir.
Çok sayıda tahsil deposu: Binance Academy, yeni başlayanlardan daha deneyimlilere kadar bütün kabiliyet seviyelerindeki yatırımcılar için eğitim videoları ve kripto makaleleri sunar. Platform, muamele ücretlerinde indirimler sunar ve Binance blok zincirinin yerel para birimi olan Binance Coin’i (BNB) tutmak size muamele ücretlerinde %25’e varan büyük indirimler sağlayabilir. Eksileri : Kimliğinizi doğrulama periyodu de dahil olmak suretiyle hesap açma dönemi uzundur. Doğrulama işlemi birkaç gün sürebilir. Ticaret yapabileceğiniz dijital para birimleri açısından da sınırlı bir seçeneğiniz var. Son olarak Binance.US’un ortak firması Binance, birçok ülkede yasaklandı. Alım satım yapılabilecek popüler kripto: bitcoin, ethereum, solana, cardano. COİNBASE, HALKA AÇIK KRİPTO BORSASI

ABD Birleşik Devletleri’nde kripto para birimleri satın almak ve satmak için en yaygın platformdur. Kullanıcılar, kullanıcıların kripto para birimi satın almak için ABD doları kullanmalarına izin veren özgün Coinbase platformunda muamele yapabilir. Bir de eski GDAX olan Coinbase Pro var. Gelişmiş grafik işlevlerine haizdir ve kullanıcıların kriptodan kriptoya işlemler yapmasının yanı sıra piyasa, limit ve durdurma emirleri vermelerini sağlar.

Artıları : Halka aleni olup, bu da piyasa bekçisi SEC’in firması denetlediği anlamına gelir. Aynı zamanda rekabete kıyasla güçlü yönlerden biridir. Diğer mühim noktalar: bir taarruz niteliğinde kriptolarınız garantilidir; tecim yapmak için çok çeşitli dijital para birimleriniz var ve minimum eşik en düşükler arasında. Coinbase ayrıca ara sıra bir hesap açtığınızda 5 dolarlık bitcoin eşdeğeri benzer biçimde promosyonlar da yürütür. Güçlü yönlerden biri, birçok yazı ve özellikle yeni başlayanlar için birçok kılavuz vasıtasıyla fazlaca sayıda kripto para birimi eğitimidir.

Eksileri : Coinbase’in en büyük dezavantajlarından biri muamele ücretleridir. Rakiplerine göre fazlaca yüksekler. İşlemin niteliğine bağlı olarak %0,5 ile %4,5 içinde. Ek ücretler de geçerli olabilir. Ücret yapısı kafa karıştırıcı. Bazen kayboluruz. Mevcut Popüler Kripto: bitcoin, ethereum, dogecoin, Shiba Inu, cardano, aave, solana, polkadot, çığ, çokgen.

OKX, HACİM İŞLEMLERİNE GÖRE EN BÜYÜK İKİNCİ BORSA


OKX yada OKEX, Amerika’de mevcut değildir. Yurtdışında yaşayan ve kripto para alıp satmak isteyen kişiler için OKX’in birçok pozitif yanları vardır. Artıları : Platform, piyasadaki en düşük işlem ücretlerinden bazılarını sunuyor. İşlem türüne bağlı olarak ortalama %0,10 veya daha azca.

Temel olarak, ne kadar oldukça muamele yapmış olursanız, o denli azca ücret ödersiniz. Ve OKX olan mahalli OKX jetonunu kullanırsanız, ücretler nerede ise sıfırdır. Kredi kartı, banka hesabı, Apple Pay veya Google Pay kullanarak kripto satın almak kolaydır. Sadece birkaç tık ötede. OKX ayrıca bir hesap açtığınızda bitcoin cinsinden bonuslar verir ve ötekiler şeklinde platform, bilhassa hesabınızın güvenliğinin nasıl sağlanacağı mevzusunda öğreticiler sunar.

Eksileri : Eksiler tarafında ise dünyanın yüzlerce ülkesinde 20 milyon kullanıcısı bulunduğunu iddia eden OKX, Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut değil. Uluslararası kullanıcılar için hesap açma işlemi üç güne kadar, kimlik doğrulama süresi kadar devam eder. Kripto haricinde, dijital para birimleriyle alakalı öteki finansal varlıkların da ticaretini yapabilirsiniz.

Popüler kripto para birimleri: bitcoin, ethereum, solana, cardano, dogecoin, polkadot.

SPORA YATIRIM YAPAN PLATFORM CRYPTO.COM

Crypto.Com, Matt Damon ile yapmış olduğu reklamlar ve ek olarak Los Angeles Lakers NBA takımının evi olan Los Angeles’taki meşhur efsanevi Staples Center’ın haklarını kazanmasıyla tanınır.

Platform, Coinbase ve FTX ile beraber kripto para birimlerinin ve bunların dayandığı teknolojilerin mümkün olan en geniş halde benimsenmesini teşvik etmede en aktif olanlardan biridir. Artıları : düşük muamele ücretleri; Visa ile ortaklığı vardır ve bundan dolayı yalnızca platformun yerel para birimi olan CRO’ya 180 gün boyunca haiz olduktan sonrasında edinilebilecek bir banka kartı sunar;

Bu kart size birçok avantaj sağlar; Crypto.Com, satın almak, satmak için çok çeşitli kripto para birimlerine sahiptir. Kendi para birimi olan CRO’ya sahip olan ve cüzdanında uzun vakit saklayanlar için pek oldukca avantaj. Ücretler, operasyona bağlı olarak %0.04 ile %0.4 içinde değişmektedir. Crypto.Com, 250.000$’a kadar bir değer için kriptoyu güvence etme avantajına sahiptir. Eksileri: Kripto.Com’un daha oldukca avantajı olan ücretler bir dezavantaj olarak da değerlendirilebilir zira platform kredi kartı ile yapılan işlemlerde %2,99 ücret almaktadır. Güvenliği teşvik ederken,

Crypto.Com Ocak ayında bir saldırının kurbanı oldu . Bu vesileyle 35 milyon dolar değerinde kripto para çalındı. Son olarak firma tahsil materyalleri açısından rakiplerine gore geride kalmaktadır.
Popüler kripto para birimleri: bitcoin, ethereum, solana, çığ, cardano, dogecoin, polkadot.


FTX, TOM BRADY’NİN FAVORİ PLATFORMU

Henüz emekli olan efsanevi oyun kurucu ve eşi Gisele Bundchen, FTX’te hisseye sahipler ve FTX’in ana çekicilik elçileri. ABD Birleşik Devletleri’nde, kullanıcıların FTX’in Amerikan Kız Kardeşi olan FTX US’e erişimi vardır. Bu platformun özelliği, muamele ücretlerinin 30 gün boyunca gerçekleştirilen işlem hacmine bağlı olmasıdır. Bu ücretler %0,10 ile %0,40 arasında değişmektedir. İşlem kütlesi ne kadar düşük olursa, ücretler o denli yüksek olur ve bunun tersi de geçerlidir.

FTX ABD müşterileri, müşterinizi tanıyın (KYC) kuralları kapsamında tam erişime hak kazanmak için kimliklerini doğrulamalıdır. ‘Bu kurallar, günlük olarak yatırılabilecek veya muayyen bir süre süresince çevrilebilecek fiyatları sınırlar. Profesyonel tüccarlar için gelişmiş özelliklere haizdir. FTX kendisini “tüccarlar tarafından tüccarlar için oluşturulmuş” bir platform olarak sunduğu için şaşırtıcı da değil.

FTX US’nin dezavantajlarından biri, işlem görebilecek sınırlı sayıda dijital para birimine haiz olmasıdır. Ana şirketi FTX için konum böyle değil. Ayrıca sınırlı destek seçeneklerine haizdir: hesabınızı nasıl kapatacağınız şeklinde birtakım detayları bulmak zordur. Telefon numarası yoktur ve FTX US, müşterilere çevrimiçi bir portal kullanarak ekipleriyle bir destek bileti açmalarını önerir. Popüler Kripto Para Birimleri: bitcoin, ethereum, solana, çığ, dogecoin.

İKİZLER, WİNKLEVOSS KARDEŞLERİN PLATFORMU

Winklevoss kardeşler Tyler ve Cameron, sosyal ağ fikirlerini çalmakla suçladıkları Mark Zuckerberg ile yapılan anlaşmada alınan paranın bir kısmını Facebook’u oluşturmak, Gemini’yi oluşturmak için kullandı. Artıları : Bir hesaba kaydolma işlemi ücretsizdir. Tüm müşterilerin, hesaplarını daha da emin hale getirmek için adlarına, e-posta adreslerine, şifrelerine ve cep telefon numaralarına gereksinim duyacaktır. Müşteriler kripto para birimi satın almak/ticaret yapmak istiyorsa, müşterilerin bir finansman kaynağı eklemeleri gerekecek, böylece bu, bankalarını otomatik olarak bağlayabilecek. Hesabı tamamlamak için Gemini, e-posta ve hüviyet doğrulaması gerektirir. Hesap açmak ücretsiz ve anında gerçekleşir, ancak müşteriler kripto para birimi ticareti yapmak istediğinde dakikalar veya 24 saat sürebilen bir doğrulama süreci vardır.

Gemini, müşterilerin borsamızda bulunan 60’tan fazla kripto para biriminde %8,4’e kadar ürem kazanmasını elde eden bir ürem kazanma programı olan Gemini Earn’ü sunar. Gemini, şu anda en yüksek rekabetçi kripto ürem tekliflerinden birini ve en elastiki geri ödeme politikalarını sunduğunu iddia ediyor. En oldukca satan noktalarından biri, Gemini’nin kullanıcılara New York dahil her eyalette kripto para birimine ilgi duyma fırsatı sunmasıdır. Eksileri : Gemini’nin en büyük dezavantajı, borsalar arasında en yüksek olan işlem ücretleridir. Ödeme yöntemine ve işleme bağlı olarak %0,5 ile %3,99 içinde değişmektedir. İkizler pek çok şey sunar – güvenlik – sadece bunun bir bedeli vardır. Platform hem yeni başlayanlar bununla beraber profesyoneller içindir. Popüler kripto para birimleri: bitcoin, ethereum, dogecoin, shiba Inu, uniswap.

DİĞER İLGİNÇ PLATFORMLAR

Bybit, Kraken, Bitfinex, KuCoin, Huobi Global, Gate.Io. UZMANLAR, RAKİPLER NE DİYOR?

Nexo’nun kurucu ortağı ve idareci ortağı Antoni Trenchev, Nexo şeklinde küçük değişiklik platformlarına bir şans verilmesini öneri ediyor. “Büyük borsaların organik artıları, yüksek likidite, daha çok kullanılabilir varlıklar ve karmaşık tecim araçları benzer biçimde şeylerdir. Buna, yerleşik bir borsanın güvenilirliğini ve itibarını ölçebileceğiniz daha geniş bir kullanıcı tabanı ilave edin ve fazlaca güvenli ve oldukca yönlü bir yararlanmayı öneri ediyor” dedi Trenchev. “Daha büyük borsalara ulaşınca, aslolan risk, milyarlarca paraya sahip olmaları ve bilgisayar korsanları için daha leziz hedefler haline gelebilmeleri. , ve ip ve başka bir şey değil,” diye devam etti.

Ekleme: “Sonuç olarak, bizler kullananların daha minik varlıklar elde etmek için daha büyük kriptolar aracılığıyla birden fazla takas yapmak zorunda kalma eğiliminde oluyoruz. Bu arada, daha küçük sağlayıcılar – çoğu zaman Nexo benzer biçimde kripto borç verenler veya “takas” kabiliyetlerine sahip cüzdanlar – zaman zaman egzotik denilen teklifler sunuyor. Daha azca popüler olan iki mevcudiyet arasındaki çiftler.

İnsanları bu tür çiftleri aramak için daha minik tecim yerlerini test etmeye teşvik ediyorum; bunlar uygun ve uygun maliyetli olabilirler.” Merkezi olmayan borsa Polkadex’in CEO’su Gautham J’ye erişince, potansiyel kripto para yatırımcılarını, platformu Polkadex şeklinde merkezi olmayan kripto borsalarına da bakmaya çağırıyor bu sebeple “Blockchain’in kullanıcı fonlarını ve saklama kullanıcı fonlarımızı sipariş defteri operatörüne teslim etmeden olası olan, kullananların beklediği zengin kullanıcı deneyimi ve yüksek frekanslı ticarete erişim sunuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

13 Yıl Önce Bugün, Satoshi Nakamoto Bitcoin Tanıtan İlk Forum Gönderisini Yayınladı

Reeder P13 Blue Max Pro 2021 128 GB

Reeder 128gb cep telefonu – Reeder P13 Blue Max Pro 8 GB Ram 128GB İnceleme !