içinde

Coinbase Davaların Durdurulmasını İstiyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto borsası Coinbase, ABD Yüksek Mahkemesi’nden yakın vakitte açılmış iki davanın tekrar tahkime gönderilmesini istedi.

Coinbase’e yakın vakitte kullanıcıları tarafından tüketici maddelerini ihlal ettiği gerekçesiyle iki farklı dava açıldı. Daha evvel tahkim isteğinden bulunan Coinbase’in teklifi federal mahkeme yargıçları tarafından reddedilmişti. Coinbase yine açılan iki davanın da durdurulması için temyiz müracaatında bulundu.

Coinbase Davaları Reddediyor

Yüksek Mahkeme’den tahkim isteklerine ret alan Coinbase, iki dava için de alınan kararlara ağır bir halde itiraz ediyor.

Coinbase davalarının birincisinde; kullanıcılarından birinin hesabına uzaktan erişen bir dolandırıcı, kullanıcının 31 bin dolardan fazla kaybetmesine yol açmıştı. Akabinde hesap sahibi kaybedilen fonların geri kazanılmasında çok az yardım sağladığını söyleyerek Coinbase’e dava açtı.

İkinci davada; Coinbase, iştirakçilerin kripto para ünitesini almak yahut satmak zorunda olmadığını gereğince açıklamadan 1,2 milyon dolarlık Dogecoin çekilişi düzenleyerek Kaliforniya tüketici yasasını ihlal etmekle suçlanmıştı.

Her iki davada da federal mahkeme yargıçları, Coinbase’in uyuşmazlıkları tahkime gönderme teklifini reddetti ve şirketin kullanıcı kontratları kapsamına nazaran bunun gerekli olduğunu söyledi. Yüksek Mahkeme’de Coinbase, 9. ABD Devre Temyiz Mahkemesi’nde temyiz müracaatında bulunurken dava mahkemesi süreçlerinin durması gerektiğini söyledi. 9. Daire davaları engellemeyi reddetti ve Coinbase bir sonuç alamadı.

Tekrar temyiz müracaatında bulunan Coinbase, bir taraf bir davayı tahkime göndermek için bir temyiz müracaatında bulunduğunda yargılama mahkemesi süreçlerinin otomatik olarak durdurulması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Starbucks Web3 Dünyasına Giriyor Webilginç Kripto Para Haber

CZ BNB’nin Muvaffakiyetinden Şad Webilginç Kripto Para Haber